Standartizuoti testai – objektyvus mokyklų darbo vertinimo įrankis

Autorius: Data: 2012-01-09 , 13:51 Spausdinti

Nuo 2012 m. vasario mėnesio bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai galės išmėginti testus, kurie leis įvertinti jų pasiekimų lygį, mokyklų darbo efektyvumą, užtikrinti geresnį ugdymo proceso grįžtamąjį ryšį.

„Kiekviena mokykla turės galimybę objektyviau pasitikrinti savo darbą. Pagaliau bus atsakyta į dažną tėvų klausimą, ar vienoje mokykloje rašomi, pavyzdžiui, aštuonetai būtų aštuonetais ir kitoje“, – sako švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys.

Ugdymo plėtotės centras parengė 4-ųjų ir 8-ųjų klasių lietuvių gimtosios kalbos ir matematikos, 8 klasės istorijos standartizuotas pasiekimų vertinimo programas ir šiose programose aprašytų pasiekimų standartizuotus vertinimo įrankius (testus). Programos bei testai bus išspausdinti ir pasieks visas mokyklas, tai pat bus paskelbti ir elektroninėje erdvėje.

Tėvams testų rezultatai teiks objektyvią informaciją apie jų vaikų testuojamo dalyko pasiekimų lygį, nustatomą pagal objektyvius, visoms mokyklos bendrus kriterijus. Be to, tėvai galės sužinoti, kurioje vietoje yra jo vaikas lyginant su kitais toje klasėje besimokančiais Lietuvos mokiniais.

Mokytojams tai padės įvertinti mokinių pažangą ir organizuoti darbą savo darbą klasėje atsižvelgus į jų pasiekimų rezultatus.

Mokinių pasiekimus standartizuotais testais bus galima vertinti 4-osios klasės ugdymo pabaigoje arba 5-osios klasės ugdymo pradžioje ir 8-osios klasės ugdymo pabaigoje arba 9-osios klasės ugdymo pradžioje.

Standartizuotos programos sukurtos vadovaujantis Pradinio ir pagrindinio ugdymo bendrosiomis programomis. Jose pirmą kartą sujungtos, susistemintos ir apibendrintos bandomųjų testavimų būdu gautos ir prityrusių mokytojų pateiktos žinios apie šalies 4-osios ir 8-osios klasių mokinių lietuvių kalbos ir matematikos bei aštuntokų istorijos pasiekimus.

Atlikti parengiamieji darbai standartizuotų testų išbandymui ir naudojimui mokyklose: sukauptas testų užduočių ir klausimų bankas, apmokyta daugiau kaip 100 specialistų, galinčių kokybiškai atnaujinti šį banką, konsultuoti mokyklas testų atlikimo ir jų rezultatų vertinimo klausimais.

Numatoma, kad ateityje standartizuotų testų rengimą, mokymus bei konsultacijas, kaip šiais produktais pasinaudoti, vykdys Nacionalinis egzaminų centras. Standartizuotų testų rengimo, atlikimo, vertinimo patirtis bus tiesiogiai panaudota ateityje organizuojant nacionalinius mokinių pasiekimų tyrimus.

Standartizuotos programos ir testai parengti įgyvendinant projekto „Standartizuotų mokinių pasiekimų vertinimo ir įsivertinimo įrankių bendrojo ugdymo mokykloms kūrimas“ I etapą. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Elona Bagdanavičienė, Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė, tel. (8 5) 2191213

123 com nuotr.

Mokyklos, mokytojai , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra