50-metį mininčiam Lenkijos lietuvių leidiniui užsienio reikalų ministras linki puoselėti svarbiausias vertybes

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis 50-metį mininčiam Lenkijos lietuvių leidiniui „Aušra“ linki ateityje puoselėti pilietiškumą, solidarumą ir atsakomybę.
 
„Tvirtai tikiu, kad ir ateityje, „Aušra“ išliks solidžiu leidiniu, kurio kelias yra grindžiamas idealizmo vertybėmis ir profesionalumu, kurio tekstuose yra brandinami pilietiškumo, solidarumo ir atsakomybės daigai“, – teigiama ministro sveikinime žurnalo leidėjams, rėmėjams ir skaitytojams.
 
Jį Lietuvių namuose Seinuose 2010 m. lapkričio 28 dieną surengtame iškilmingame minėjime perdavė užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė-Liauškienė ir Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius Arvydas Daunoravičius.
 
Viceministrė paragino Suvalkų krašto lietuvius išlaikyti lietuvybę, savo tapatybę ir gyvenimo supratimą, puoselėti savo tradicijas ir istoriją.
 
„Puoselėti lietuvybę nėra paprasta. Tai reiškia kalbėti lietuviškai, pirmiausia, su mūsų vaikais ir anūkais, kad jie nepamirštų lietuviško žodžio, nes kalbėti lietuviškai tuo pačiu reiškia mąstyti lietuviškai, savo mintis, siekius, norus ir idealus išreikšti lietuvių kalba“, – sakė A.Skaisgirytė-Liauškienė.
 
Ji padėkojo leidinio vyriausiajai redaktorei Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininkei Irenai Gasperavičiūtei ir kitiems „Aušros“ bendradarbiams už pasirinktą misiją puoselėjate lietuvišką žodį Suvalkų krašte.
 
A. Skaisgirytė-Liauškienė taip pat dalyvavo šv. Mišiose Seinų bazilikoje, susitiko su Lenkijos lietuvių bendruomenės vadovais ir nariais, pagerbė Berznyke palaidotus lietuvių karius ir Seinų bazilikoje besiilsiantį poetą Antaną Baranauską.
 
Lenkijos lietuvių bendruomenės dvisavaitinis žurnalas „Aušra“ leidžiamas nuo 1960 metų. Iš pradžių jis buvo nereguliariai, 1-2 kartus per metus, leidžiamas Varšuvoje. 1972 m. redakcija buvo perkelta į Punską, vėliau – į Seinus. Pasak I. Gasperavičiūtės, visiška atsakomybė už „Aušros“ turinį į Lenkijos lietuvių rankas pateko 1990 m.
 
Nuo 1989 m. leidinio redakcija vėl veikia Punske. Irena Gasperavičiūtė „Aušros“ leidybai vadovauja nuo 1996 m. Jos teigimu, žurnale Lenkijos lietuviai gali diskutuoti apie savo problemas, skelbiami straipsniai apie kraštotyrą, istoriją, lietuvių kalbos ugdymą, kurių vertė išlieka ilgam.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukose: Lenkijos lietuvių leidinio „Aušra“ 50-mečio paminėjimas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra