49 Lietuvos karo akademijos kariūnai davė priesaiką

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Š. m. spalio 16 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Rikiuotės aikštėje buvo iškilmingai prisaikdinti 49 pirmakursiai kariūnai, iš jų – 4 merginos. Priesaikos ceremonijoje dalyvavo gen. mjr. Jonas Andriškevičius, Karo akademijos viršininkas plk. Algimantas Vyšniauskas, kariūnų tėveliai ir artimieji.

Teisė bučiuoti Akademijos vėliavą buvo suteikta  labiausiai pasižymėjusiam kariūnui Gintautui Ciuniui, kuris pasiekė geriausių rezultatų bazinio kario kurso metu. Geriausią pirmo kurso kariūną išrinkę vadai ir taktikos instruktoriai jį charakterizavo kaip savarankišką, nepriekaištingo elgesio ir turintį lyderio savybių jaunuolį.
Šiais metais į Lietuvos karo akademiją buvo priimta 50 kariūnų. Jų laukė devynių savaičių tiek fiziškai, tiek psichologiškai sunkus išbandymas. Keturias savaites kariūnai Karo akademijoje susipažino su kariuomenės struktūra, Vidaus tvarkos taisyklėmis, statutais, įgijo teorinių žinių apie Lietuvos kariuomenės ginkluotę, ryšių sistemas, medicinos pradmenis. Per penkias bazinio kario kurso savaites Centriniame Lietuvos kariuomenės poligone kariūnai praktiškai patikrino Akademijoje įgytas žinias, patys vadovavo mažiems padaliniams, todėl kiekvienas galėjo pamatuoti savo galimybių ribas ir atskleisti įgimtus lyderio bruožus. Iš daugelio atrankoje dalyvavusių jaunuolių stojant į Karo akademiją buvo atrinkti patys stipriausi ir ištvermingiausi, pasiryžę toliau siekti savo tikslo merginos ir vaikinai.
Šiemet studijuoti Karo akademijoje buvo paduota 1090 prašymų. 474 abiturientai rinkosi tarptautinių santykių specialybę, 388 personalo vadybos, 228 transporto inžinerinės vadybos specialybę.
Sveikinimo kalboje Karo akademijos viršininkas plk. Algimantas Vyšniauskas pagrindinį dėmesį skyrė pakitusiam karininko vaidmeniui naujoje saugumo erdvėje po Lietuvos įstojimo į NATO: “Šiandienos pasaulyje karininkams kaip niekada anksčiau keliami labai aukšti reikalavimai. Jie privalo būti ne tik geri pedagogai savo kariams ir puikiai išmanyti šiuolaikinę ginkluotę ir techniką. Jie privalo būti lyderiai. Kaip taikliai pastebėjo JAV generolas John J. Pershing, kompetentingas lyderis gali iš esmės pagerinti net paties silpniausio karinio vieneto veiklą. Analogiškai neefektyvus lyderis gali demoralizuoti net patį geriausią dalinį”.

Kęstučio Dijoko nuotr.

Nuotraukose:

1. Geriausias pirmakursis kariūnas Gintautas Ciunis su tėveliu žinomu Senamiesčio teatro aktoriumi, Karių teatro vadovu  Leonu Ciuniu
2. Iškilminga rikiuotė

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra