49-asis „Poezijos pavasaris“ dvi savaites džiugins renginiais Lietuvoje ir užsienyje

Autorius: Data: 2013-05-19 , 10:05 Spausdinti

Gegužės 19 dieną atidarymu sostinės Nacionalinėje dailės galerijoje prasidės 49-asis tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris“.

Kaip paskelbė festivalio rengėjai spaudos konferencijoje, per šią dvi savaites (iki birželio 2-osios) truksiančią poezijos šventę įvyks 123 renginiai Lietuvoje ir užsienyje.

„>
Iš 2013 m. „Poezijos pavasario“ pristatymui skirtos konferencijos: festivalio direktorė Janina Rutkauskienė

Evgenios Levin nuotrauka

Kūrėjai su poezijos gerbėjais susitiks visuose šalies didžiuosiuose miestuose ir rajonuose, o už Lietuvos ribų poetų keliai drieksis į Airiją, Rusiją, Šveicariją, Lenkiją ir kitas šalis.

Pasak „Poezijos pavasario“ direktorės Janinos Rutkauskienės, svarbūs festivalio akcentai yra kasmet išleidžiamo naujo poezijos almanacho pristatymas, literatūros klausimų gvildenimui skirta konferencija, kurios tema šiemet „Poezija – mano tarmė“, užsienio poetų vakarai, jaunųjų poezijai skirti renginiai, klasikų metinių minėjimai ir dar daug įvairiausiai klausytojų auditorijai skirtų renginių.

Festivalio rengėjų grupės nario Donato Petrošiaus teigimu, šiemet „Poezijos pavasario“ almanachas pasieks skaitytojus pora dienų vėliau dėl tam tikrų ne nuo organizatorių priklausančių kliūčių.

„>
Iš 2013 m. „Poezijos pavasario“ pristatymui skirtos konferencijos: vienas iš festivalio poezijos almanacho rengėjų – poetas Benediktas Januševičius

Evgenios Levin nuotrauka

Vienas iš almanacho sudarytojų – poetas Benediktas Januševičius antrino sakydamas, kad vienas sunkiausių momentų – vėluojantis finansavimas, dėl kurio ir vėluoja leidyba. Kaip ir D. Petrošius, paminėjęs neįprastą ir provokuojantį būsimos knygos viršelį, sukurtą dailininko Tomo Mrazausko, B. Januševičius trumpai pristatė almanacho sudarymo principus.

Šis poezijos leidinys parengiamas iš kultūrinėje periodikoje jau skelbtų poezijos publikacijų. Iš 2012 metais publikuotų autorių į almanachą pateko 53. Tai – įvairių kartų poetai: Aidas Marčėnas, Gintaras Patackas, Jonas Juškaitis, Leonardas Gutauskas. Almanache galima rasti ir mažai pažįstamų, dar tik pradedančių kūrybinį kelią, bet labai įdomių poetų eilių.

Taip pat knygoje skelbiami poetų atsakymai į anketos klausimus, publikuojama straipsnių, susijusių su Tarmių metų minėjimu, kelios publikacijos skirtos reikšmingoms sukaktims – Avramo Suckeverio, Sigito Gedos, Marcelijaus Martinaičio atminimui.

„>
Iš 2013 m. „Poezijos pavasario“ pristatymui skirtos konferencijos: Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas

Evgenios Levin nuotrauka

Almanache publikuojama ir 8 užsienio poetų verstinė kūryba. Šie kūrėjai iš Airijos, JAV, Bosnijos ir Hercegovinos, Lenkijos, Latvijos, Rusijos ir bus „Poezijos pavasario“ svečiai. Leidinio pabaigoje įklijuotas CD su 10 poetų įskaitytais 2012 metų eilėraščiais, kuriuos parinko Mindaugas Nastaravičius.

Tarptautiniam „Poezijos pavasario“ festivaliui pristatyti skirtą konferenciją pabaigė Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas, išvardydamas gausybę reikšmingų apdovanojimų, teikiamų festivalio metu. Tarp svarbiausių – Maironio premija, kuri įsteigta Kauno m. savivaldybės ir teikiama „Poezijos pavasario“ laureatui. Šiemet tie laurai, kaip ir S. Nėries premija, atitenka poetei Tautvydai Marcinkevičiūtei. Tarp svarbesniųjų – Vilniaus m. savivaldybės apdovanojimas už Vilniaus garsinimą šiemet teikiamas Juliui Kelerui, Zigmo Gėlės premija už geriausią poetinį debiutą skiriama Ernestui Noreikai ir kitos.

Premijų sąrašas gana ilgas, taip pat daug apdovanotųjų bus paskelbta festivalio metu. Apie svarbiausius jų bus informuojama „Poezijos pavasariui“ jau atėjus.

Visą „Poezijos pavasario“ renginių programą galima rasti čia.

Bernardinai.lt

Lietuva ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra