Devynioliktoji „Santaros-Šviesos“ konferencija

Autorius: Data: 2012-07-01 , 11:36 Spausdinti

Devynioliktoji „Santaros-Šviesos“ konferencija

Praėjusį savaitgalį, 2012 m. birželio 22-24 d.,  Alantos technologijų ir verslo mokykloje vyko kasmetinė, jau devynioliktoji, „Santaros-Šviesos” konferencija.

1954 m. JAV lietuvių studentų sukurta organizacija „Santara“ kartu su akademinio jaunimo sąjūdžiu „Šviesa“ nuo 1957 m. pradėjo rengti liberalaus jaunimo suvažiavimus išeivijoje, o Lietuvai atkūrus nepriklausomybę ir Lietuvoje. „Santara-Šviesa“, būdama neformali organizacija, šiandien jungia įvairaus amžiaus Lietuvos ir pasaulio kultūrininkus, intelektualus, akademinį jaunimą. Jos konferencijose keliami ir svarstomi Lietuvai aktualūs politikos, kultūros, visuomeninio gyvenimo klausimai, o į ją susiburia pasaulio bei individo laisvės išsiilgę žmonės. Federacijos iniciatorius buvo šviesaus atminimo filosofas profesorius Vytautas Kavolis, tarp aktyviausių narių yra JAV Ohajo universiteto profesorius filosofas Algis Mickūnas ir Prezidentas Valdas Adamkus, kuris tradiciškai ir atidarė konferenciją.

O joje dalyvavo ir pasisakė filosofas Andrius Navickas, politologas doc. Rytis Bulota. prof. Leonidas Donskis. Pranešimus skaitė žurnalistas Mykolas Drunga, ilgamečiai santariečiai – istorikas, VDU prof. Egidijus Aleksandravičius, kultūros tyrinėtojas dr. Darius Kuolys ir jaunųjų santariečių atstovas Mindaugas Bundza. Visos konferencijos metu šiemet ypatingas dėmesys buvo skiriamas lietuviškojo liberalizmo galioms ir negalioms.

Pavakary konferencijos dalyviai stebėjo suomių ir vokiečių video menininkų filmą-instaliaciją „Gyvasis vyšnių sodas”. Kitų dienų diskusijos vyko apie Lietuvos kaimynus Rusiją ir Lenkiją, jose pranešimus skaitė žymūs šių šalių istorikai, specialiai. Tos pačios dienos popietę pranešimus skaitė svečias iš Estijos prof. Reinas Raudas, žurnalistas Rytis Juozapavičius ir literatūrologas Saulius Žukas. Vakare, prieš užkuriant Joninių laužą, vyko poezijos skaitymai su žymiais mūsų šalies poetais, o vėliau skambėjo Joninių dainos. Sekmadienį ryte santariečiai su filosofais Mintautu Gutausku ir Arūnu Sverdiolu gilinosi į dabartinio mentaliteto profilius, o popiet kartu su architektais Linu Tuleikiu ir Roku Kilčiausku diskutavo apie naujosios architektūros ir paveldo problemas. Pasibaigus konferencijai, jos dalyviai vyko į istorinę ekskursiją, vadovaujama archeologo Vykinto Vaitkevičiaus, po buvusias kunigaikščių Daumanto ir Giedraičių valdas.

Nuotraukose:

1. Suvažiavimą pradėjo LR Prezidentas Valdas Adamkus

2.Į konferenciją susirinko daug garbingų svečių ir dar daugiau akademinio jaunimo iš visos Lietuvos

Lietuva - JAVKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra