Lietuvos ir Airijos diplomatinių santykių jubiliejuje – lietuviškos kultūros paveldo pristatymas

Autorius: Data: 2011-09-12 , 10:32 Spausdinti

2011 m. rugsėjo 15 dieną Griffith koledžo konferencijų centre Dubline vyks iškilmingas Lietuvos ir Airijos diplomatinių santykių užmezgimo 20-ties metų sukakties minėjimas.

Renginio metu galėsite išgirsti pasakojimų apie šią svarbią datą abiejų šalių istorijai, paklausyti „Lietuviško dobilo“ koncerto bei paragauti tikro lietuviško kulinarinio paveldo skanėstų.

Sveikindamas diplomatinių ryšių užmezgimo sukakties proga, Airijos vicepremjeras (Tánaiste) ir užsienio reikalų ministras Eamonn‘as Gilmore‘as savo laiške Lietuvos užsienio reikalų ministrui Audroniui Ažubaliui prisiminė, koks svarbus istorinis momentas įvyko 1990 metais, kai Lietuva paskelbė nepriklausomybę nuo Sovietų sąjungos.

„Nuo to laiko Lietuva labai daug pasiekė. Mums didelė garbė palaikyti glaudžius santykius su Lietuva“, – sveikino E. Gilmore‘as.

Lietuvos ambasadorius Airijoje Vidmantas Purlys pažymėjo, kad tvirtus, patikimus ir draugiškus Lietuvos ir Airijos santykius, kurių jubiliejų šiemet švęsime, lėmė panaši istorinė tautų patirtis bei lietuvių ir airių pasišventimas laisvei ir nepriklausomybei. „Šiuo metu esame artimi partneriai ne tik Europos Sąjungoje, bet ir kituose tarptautiniuose forumuose“, – pasakojo ambasadorius.

Aišku, kad ypač stipriai mūsų valstybes sieja gausi ir graži Airijos lietuvių bendruomenė, kurios tarpe yra daug talentingų žmonių, puikų Lietuvos atstovų“, – sakė V. Purlys.

„Man labai malonu, kad diplomatinių santykių užmezgimo sukakties minėjime būtent „Lietuviškas dobilas“ pristatys lietuviškos kultūros paveldą“, – pagyrų vietos lietuviams negailėjo ambasadorius.

Šiemet penkerių metų kūrybinės veiklos jubiliejų švenčiantis Airijos lietuvių folkloro kolektyvas renginyje ne tik pademonstruos lietuvių liaudies dainų ir šokių, bet ir pristatys Lietuvos kultūrinio paveldo patiekalų, kurių visi galės paskanauti.

Vienas iš „Lietuviško Dobilo“ tikslų yra dalintis tuo ką tuo ką žinome, mokame, tuo, kas esame“, – teigė ansamblio vadovė Rita Kundrotaitė. „Didžiuojamės, galėdami šio renginio metu pasidalinti ilgamečiu savo tautos kultūriniu paveldu, kurį jau penkis metus Airijoje populiariname, įtraukdami ir suaugusius, ir vaikus, puoselėdami lietuvių kalbą, kultūrą, tradicijas“, – pasakojo R. Kundrotaitė.

Nuo kulinarinio paveldo stalo bus galima paragauti šviežios duonos, įvairiausių lietuviškų sūrių, kaimiškų ir rūkytų mėsos gaminių, dzūkiškos bandos, šakočių, riestainių ir kitų kepinių. Ištroškusieji galės atsigaivinti gira ar paskanauti tikro lietuviško midaus.

Lietuvos ir Airijos diplomatinių santykių užmezgimo minėjimas įvyks ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., 19.30 val. Griffith koledžo konferencijų centre (adresas – Griffith College Dublin Conference Centre, South Circular Road, Dublin 8).

Renginį organizuoja Airijos lietuvių folkloro ansamblis „Lietuviškas dobilas“ kartu su Lietuvos Ambasada Airijoje. Renginys yra atviras ir nemokamas.

Lietuvos ir Airijos diplomatiniai santykiai buvo užmegzti 1991 m. rugsėjo 2 d. Per dvidešimt metų ženkliai išsiplėtė Lietuvos ir Airijos politiniai, ekonominiai ir kultūriniai ryšiai. Šios šalys yra artimos partnerės tarptautinėse organizacijose, jos kartu intensyviai rengiasi pirmininkavimui Europos Sąjungoje 2013 m.

Šį rudenį diplomatinių santykių 20-mečius Lietuva jau atšventė su Danija bei Švedija.

Shutterstock nuotr.

Nuotraukoje: Airijos vėliava

Lietuva - Airija , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra