Pro Vita nr. 16

Autorius: Data: 2012-04-13 , 09:08 Spausdinti

Tiesioginė transliacija iš Garliavos:

http://www.ustream.tv/channel/klonio-gatve-tiesiogiai

***

Liūdina Lietuvos degradacijos mastai, nors kaip sakė doc. Aurelijus Veryga: ,,Net ir blogos žinios yra žinios, kurias anksčiau ar vėliau galėsim panaudoti geram tikslui.“ Tačiau valdžios žmonės turi kažką daryti. Už neveiklumą jie liks kalti.

***

Delfi.lt 2012 04 13 Sekso vergių dalia: grupiniai prievartavimai, išdaužyti dantys ir gyvenimas bagažinėje. Grupiniai prievartavimai, išdaužyti dantys, talžymas virbais, kelios dienos automobilio bagažinėje, moters pažeminimas ant jos šlapinantis ar tuštinantis. Tokia prostitucijai į užsienį parduotų moterų dalia, kuri neaplenkia ir lietuvių. Skaičiuojama, kad iš Lietuvos gali būti išvežama ir į sekso vergiją parduodama po 2-3 moteris per dieną. Interviu Delfi atskleidžia Vytauto Didžiojo universitete vizituojanti profesorė iš JAV Sienos koledžo Aušra Park.

Kaip teigiama JAV Valstybės Departamento ataskaitose, kiekvienais metais pasaulyje į priverstinę prostituciją patenka 600-800 tūkst. žmonių. Jei įskaičiuotume vaikus, šis skaičius išaugtų iki 3 mln. Beje, tai gana konservatyvūs skaičiai, tikrasis mastas gali būti kur kas didesnis. 70 proc. šioje sferoje dominuoja moterys. Pasaulyje 50 proc. priverstinės prostitucijos aukų sudaro vaikai. Lietuva šį skaičių sparčiai vejasi. Anot Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikaltimų biuro, iš prostitucijos verslo kasmet uždirbama 32 mljrd. dolerių. Beje, viena iš JAV nevyriausybinių organizacijų paskaičiavo, kad XIX a. vergas oficialiai kainavo vidutiniškai apie 40 tūkst. dolerių, o dabar žmogų gali nusipirkti vidutiniškai už 90 dol. Dabar pastebima tendencija orientuotis į lengvą protinę ar fizinę negalią turinčias merginas. Jos pažeidžiamiausios, jas galima lengvai išnaudoti, jos nesuvokia, kas su jomis vyksta. Lietuvoje priverstinės prostitucijos aukos dažnai būna pabaigusios tik apie 5-6 klases. Beje, labai daug studenčių, kurios nenori suteikti finansinės naštos tėvams. Jos mano, kad padirbs semestrą ir išlips. Tačiau taip nebūna – jei įlipai, taip greitai neišlipsi. Daugiausia lietuvių išvežama į išsivysčiusias Europos Sąjungos šalis – Vokietiją, Olandiją, Didžiąją Britaniją, Graikiją. Dabar vežama į Turkiją, Izraelį. Taip pat vežama į Jungtinius Arabų Emyratus – iki šiol naiviai galvojama, kad arabų vyrai kitokie, „šventesni“, jų religiniai įsitikinimai neleidžia naudotis prostitučių paslaugomis. Nieko panašaus – čia į bordelius atvedami vaikai, lankosi vyrai, kuriems 80 ir daugiau. Ypatingai žiauri situacija Pietryčių Azijoje – tokiose šalyse kaip Vietnamas, Kambodža, Laosas, Nepalas, Indija. Ten žiauru – penkiametės mergaitės siūlosi vaikų kalba ir aiškina: pone, ar jūs norite „jam jam“ (į burną – DELFI), ar jūs norite „bum bum“ (pro užpakalį – DELFI). Tai siūloma už 10 dolerių. Kai kurie bordeliai priėję iki tiek, kad žmonėms kaip restorane išdalijamas meniu su mergaičių nuotraukomis. Surašyta, kokias paslaugas ir už kiek jos teikia. 14-metė jau yra susenusi, sunaudota prekė, kainuoja labai pigiai. O jei nori visiškai nekaltos mergaičiukės, 10-metės, 11-metės ar galbūt 8-metės, tai kaina bus visiškai kitokia. Kalbame apie 120, 150 dolerių už pirmą kartą, kadangi ji atiduos savo nekaltybę. Po tokio mergaitės išnaudojimo, jai iš naujo susiuvama mergystės plėvė. Kitąkart ji vėl bus parduota kaip „šviežia prekė“. Dokumentiniuose nevyriausybinių organizacijų filmuose merginos pasakoja, kad joms mergystės plėvė buvo užsiūta 5 ar 6 kartus tam, kad parduotų.

Lietuvos Statistika grėsminga, tik daugelis institucijų problemą neigia ir sako, kad tai laužta iš piršto. Kaip pastebėjo vienas parlamentaras, „mes Briuselyje labai gražiai atrodome“. Tai dėl to, kad situacija konstatuojama pagal Lietuvoje užvestų bylų skaičių, o šie skaičiai juokingi – vos keletas per metus. Europolo pateikiamais duomenimis, per metus iš Lietuvos išvežama ir parduodama 1000-1200 moterų. Nežinau, kiek tai patikimi skaičiai, bet jei paskaičiuosite, tai – 2-3 moterys per dieną. Kaip mažai šaliai, skaičiai fenomenalūs. Pagal televizijos CNN atliktą tyrimą, Centrinėje Rytų Europoje Lietuva priskiriama prie šalių, kur prekybos žmonėmis mastas labai aukštas. Pagal paskutinę Londono policijos statistiką, lietuvaitės – antros po rusių. Vokietijoje, kur prostitucija legali, lietuvės sudaro vieną septintadalį. Tokiai mažai šaliai kaip Lietuva, tai gana įspūdingi skaičiai.

Baisiausia situacija Bosnijoje ir Hercegovinoje. Čia turguje moterys pardavinėjamos kaip gyvuliai, nuogos ar pusnuogės sustatomos ant šaligatvio, o pro šalį važiuodami suteneriai iš automobilių renkasi, ką pirkti.

– Ką patiria dirbti į užsienį išvežamos merginos?

– Pirmiausia auka turi būti palaužta. Palaužimas vyksta trimis stadijomis.

Suteneriai naudoja stalinistinius fašistinius metodus. Pirmiausia merginos patiria izoliaciją: nepažįsti aplinkos, nešneki užsienio kalba, nepasitiki niekuo, matai tik sutenerį. Kalba, kad esi visiškai nuo jo priklausoma ir niekam kitam nerūpi – niekas kitas neieškos.

Toliau eina valios palaužimas, kuris atliekamas viešai: šalia grupės merginų vyksta vieši, dažniausiai grupiniai, išprievartavimai. Taip siunčiama žinia, kad jei priešinsies, ateis ir tavo eilė. Jei to neužtenka, tyčiojamasi toliau – ant merginų šlapinamasi, tuštinamasi, jos daužomos virbais, joms išdaužomi dantys. Jos pridaužomos iki sąmonės netekimo, kai kurios komoje išguli 10 dienų ir su kai kuriomis tokiomis lavoninėmis moterimis santykiaujama.

Trečia stadija – uždarymas į vienutę. Čia vyksta tolesnis terorizavimas: daužomos durys, leidžiami garsai, neleidžiama miegoti, naudotis tualetu. Visiškai sutrypiama žmogaus savigarba – įkalama, kad esi visiška šiukšlė.

Praėjus visas tris stadijas, bus palaužtas bet kas – ar tu būsi su universitetiniu išsilavinimu, ar būsi tebaigusi 5-6 klases, nežiūrint to, ar tu iš turtingos šeimos, ar ne.

Lageriuose palūždavo dauguma, ir jie nebūdavo išnaudojami tiek, kiek šios merginos: jiems nereikėdavo aptarnauti iki 30-50 vyrų per dieną.

Po visų trijų stadijų, su žmogumi gali daryti, ką nori. Jei dar netyčia priešinsiesi, tave įgrūs į bagažinę ir joje pavėžins dvi tris dienas: be vandens, be tualeto, be maisto. Kai tokias moteris nevyriausybinės organizacijos atstovai pamatė, jos buvo kaip iš koncentracijos stovyklų: ant jų oda kabėjo kaip skalbiniai.

Yra dar vienas metodas: rodo video, kai aptarnaujant klientą, jis merginai perrėžia gerklę. Dėl to visos sutinka, kad dėl „saugumo“ būtų instaliuotos kameros. Tačiau iš tikrųjų tai – 24 valandų per parą kontrolė, kai galima sekti, ar gerai aptarnauji klientą, kiek imi pinigų. Po tokių pavyzdžių nereikia durų rakinti – jos nebebėgs, nes žino pasekmes. Pas šitas merginas jau atsiranda grotos galvoje. Jų diena reguliuojama, gyvenimas visiškai kontroliuojamas – moterys tampa daiktais arba, tiksliau, vergėmis.

Moterys greitai „susinaudoja“, nes dauguma klientų nori sekso be prezervatyvo. Užsikrečiama sifiliu, AIDS, įvairų formų hepatitais, gonorėja ir kitomis ligomis. Taip moterys tampa minėtų ligų židiniais.

Nuo tokio darbo pradeda vystytis šizofrenija, depresija, tad naudojama daugiau narkotikų, cigarečių, alkoholio. Dauguma iš jų, apie 30 tūkst. kasmet, neišgyvena, nes miršta nuo ligų, išsekimo, ar nusižudo. Jei paskaičiuosime, kiek aukų bus per 10 metų, tai – daugiau aukų nei dvi atominės bombos, kurios buvo numestos ant Hirošimos ir Nagasakio.

Jei valstybė mąstytų progresyviai ir imtų pavyzdžius iš tų šalių, kurios tikrai rimtai galvoja ir sprendžia šitą problemą, keistų įstatymus ir baustų išnaudotojus (klientus), o ne aukas.

Pilnas tekstas: http://www.delfi.lt/archive/print.php?id=58027486

***

VAŠINGTONAS, D.C., 2012 04 12 (LSN) – Populiarus technologijų žurnalas ExtremeTech nustatė, kad pornografinių svetainių lankymas sudaro 30% viso interneto lankymo.

http://www.lifesitenews.com/news/30-of-webs-total-traffic-is-for-porn-tech-magazine

***

NUGIRDYTA LIETUVA 2012-04-13 Policininkas viešajame transporte gėrė alkoholį

http://www.alfa.lt/print/14277657/

***

Brolis ir sesuo iš Vokietijos Patrickas Stuebingas ir Susan Karolewski, gyvenantys kaip sutuoktinių pora ir susilaukę keturių vaikų, pralaimėjo Europos žmogaus teisių teisme bylą prieš Vokietijos įstatymą, draudžiantį kraujomaišą.

http://www.delfi.lt/archive/print.php?id=58047052

***

COLUMBUS, Ohio, 2012 04 12 (LSN) – Kiekvieną šeštadienį vienintelės JAV popiežinės seminarijos klierikai eina prie vietos abortariumo ir kalba rožančių, kad liautųsi negimusių vaikų žudymas.  Ohijo Columbus Josephinum seminarijos rektorius kun. James Wehner tiki, kad klierikams reikia „regimai matyti blogio jėgų darbą ir atsakyti tikėjimo aktu, kuriame malda tampa galinga jėga.“ 

http://www.lifesitenews.com/news/u.s.-seminary-confronts-abortion-mill-head-on-through-weekly-prayer-invasio

***

EDINBURGH, Škotija, 2012 04 12 (LSN) – Per Velykų pamokslą Edinburgo kardinolas Keith Patrick O’Brien, atsiliepdamas į krikščionių persekiojimą už kryželių nešiojimą, kvietė visus krikščionis kiekvieną dieną matomai nešioti kryželius.

Skaitome kardinolo O’Brien`o pamokslą:

http://www.archdiocese-edinburgh.com/files/chancery/MASS%20OF%20EASTER%20SUNDAY%20MORNING%20-%202012.pdf  http://www.lifesitenews.com/news/uk-cardinal-urges-christians-to-wear-crosses

***

LR SEIMO ĮSTATYMAIS NUGIRDYTA LIETUVA 2012 04 12 15min.lt. Šiaulius sudrebino masinės girtų merginų ir vaikinų muštynės, liudininkas nufilmavo kruvinus įvykius.

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/siaulius-sudrebino-masines-girtu-merginu-ir-vaikinu-mustynes-liudininkai-nufilmavo-kruvinus-ivykius-59-210601

***

Susitikimas Klonio gatvėje – kas tie patvoriniai

http://www.youtube.com/watch?v=8PIl7RBhBZ8&feature=youtu.be

***

Delfi.lt 2012 04 12 Pagal užsienio modelį kuriamas planas, kaip iš Neringos Venckienės namų paimti Laimutės Stankūnaitės dukrą.

http://www.delfi.lt/archive/print.php?id=58020626

***
Mergaitės laiške L. Stankūnaitei – prašymas palikti ramybėje.

http://www.balsas.lt/News/print/592319

***

15min. 2012 04 12 Uzbekistano valdžia įgyvendina slaptą programą – priverstinę šalies moterų sterilizaciją.

Taip teigia Didžiosios Britanijos nacionalinis transliuotojas BBC, kurio žurnalistė Natalia Antelava įrodymus surinko bendraudama su šalies gydytojais ir moterimis, kurioms sterilizacija atlikta joms nežinant ir be jų sutikimo. Uzbekistano valdžios atstovai pastaruosius dvejus metus įgyvendina programą, kurios tikslas – visos šalies moterų sterilizacija. Neretai – priverstinė ir įvykdoma be jų žinios. „Yra nustatytos kvotos. Mano kvota – keturios moterys per mėnesį“, – kalbėjo specialistė. Kiti du gydytojai pasakojo, kad ypač didelį spaudimą patiria kaiminėse Uzbekistano vietovėse dirbantys gydytojai. Čia kai kurie ginekologai turi sterilizuoti iki aštuonių moterų per savaitę. Kita uzbekė moteris sakė po sūnaus gimimo kelis mėnesius kentusi paslaptingą skausmą ir stiprų kraujavimą. Nuvykusi atlikti tyrimo ultragarsu sužinojo, kad jos gimda pašalinta. „Jie man tiesiog pasakė: „Kam tau reikia daugiau vaikų? Jau ir taip du turi“, – prisiminė moteris.

Pasak šaltinio Uzbekistano Sveikatos ministerijoje, sterilizacijos programa siekiama valdyti šalies gimstamumą. Šiuo metu valstybėje gyvena apie 28 mln. žmonių. Keli gydytojai BBC žurnalistei sakė, kad per pastaruosius dvejus metus šalyje ypač padaugėjo Cezario pjūvio atvejų. Ši operacija chirurgams atveria sterilizacijos duris. Tie patys gydytojai teigia abejojantys oficialia šalies statistika, anot kurios, Cezario pjūviai atliekami vos 6,8 proc. gimdyvių. „Cezario pjūvio taisyklės buvo labai griežtos, bet dabar, mano įsitikinimu, 80 proc. moterų gimdo atliekant Cezario pjūvį. Tai leidžia lengvai atlikti sterilizaciją ir kiaušintakių perrišimą“, – kalbėjo netoli Taškento esančios ligoninės vyriausiasis chirurgas. Dar visai neseniai šalies prezidento Islamo Karimovo ir Vakarų valstybių santykiai buvo itin šalti. Tačiau pastaraisiais metais JAV ir Europos Sąjunga atšaukė sankcijas Uzbekistanui. Tarp jų ir JAV draudimą parduoti Taškentui ginklus.

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/uzbekistano-valdzios-planas-slapta-moteru-sterelizacija-57-210607#axzz1rj2jupsB

***

Delfi.lt 2012 04 12 Vokietijoje salafistai ketina išdalinti 25 milijonus Korano kopijų. Akcijoje dalyvaujantis Kelno dvasininkas Ibrahimas Abou Nagie teigia norintis išgelbėti ne musulmonus nuo pragaro. Islamo šventraštis taip pat dalijamas ir Austrijoje bei Šveicarijoje. Salafistai yra labai konservatyvių pažiūrų musulmonai, sekantys ankstyviausių pranašo Mahometo pasekėjų pavyzdžiu.

http://www.delfi.lt/news/daily/world/vokietijoje-salafistai-ketina-isdalinti-25-milijonus-korano-kopiju.d?id=57999538

***

BELFAST, 2012 04 12 (LSN) – Airijoje socialistų partijos Teachta Dála (TD) Clare Daly privačia tvarka pasiūlė įstatymą Medical Treatment Bill, kuris pakeistų negimusius vaikus ginančią konstituciją ir už viešą patarimą saugoti gyvybę sodintų 1 metams į kalėjimą.

http://www.lifesitenews.com/news/pro-abort-bill-proposed-in-northern-ireland-1-year-in-prison-for-pro-life-c

***

alfa.lt 2012-04-11 Išrinktasis Rusijos prezidentas, kol kas premjeras Vladimiras Putinas, trečiadienį paragino Rusijos piliečius turėti daugiau vaikų, kad per trečiąja jo kadenciją Kremliuje būtų įveikta demografinė krizė šalyje. „Šiandien Rusijai kiekvienas žmogus brangus. Turime suprasti, kad susidursime su rimtu iššūkiu – demografiniu dešimtojo dešimtmečio aidu, kai šalis išgyveno žiaurų gimstamumo nuosmukį. Mums reikia žengti naujus, ryžtingus žingsnius, kad užtikrintume savo žmonių išsaugojimą ir vystymąsi“, – kalbėjo premjeras.

Pasak jo, socialinės ir ekonominės priemonės neduos stabilaus rezultato, jei nebus atkurtas „tradicinis požiūris į pagrindines moralines vertybes“.

„Stipri, sėkminga, daugiavaikė šeima – štai kur reikia suvienyti valstybės, visuomenės, religinių organizacijų, tėvyninio švietimo ir kultūros pastangas“, – tęsė V. Putinas. Pastarasis gyventojų surašymas parodė, kad Rusijos gyventojų skaičius nuo 2002-ųjų iki dabar sumažėjo 2,2 milijono ir sudaro apie 142,9 milijono.

Sakydamas savo metinę premjero kalbą Valstybės Dūmoje V. Putinas taip pat pareiškė, kad įsikerojęs rūkymas, kvaišalai, alkoholizmas kasmet nusineša apie pusę milijono gyvybių. Todėl būtina iš pradžių imtis tikrinti moksleivių priklausomybę nuo narkotikų, o vėliau ir studentų.

http://www.alfa.lt/print/14262693/

***

VIENA, 2012 04 11 (LSN) – Kelioms dienos praėjus po Velykų atsistatydino Vienos arkivyskupijos Stützenhofen parapijos kun. Gerhard Swierzek. Homoseksualų aktyvistai tai pažymėjo kaip pergalę prieš katalikų bažnyčią. Kun. Swierzek atsisakė leisti aktyviam homosekualui Florian Stangl, gyvenančiam legalioj registruotoje partnerystėje su kitu vyru, būti parapijos tarybos nariu. Kunigas apgailestauja ir dėl to, kad Vienos kardinolas susitiko su Stangl ir jo partneriu, bet atsisakė susitikti su kunigu.

http://kreuz.net/article.14996.html  http://www.lifesitenews.com/news/austrian-priest-overruled-by-cardinal-regarding-homosexual-on-parish-counci

***

ALLENTOWN, PENNSYLVANIA, 2012 04 11 (LSN) –  Pensilvanijos Sveikatos Departamentas uždarė Allentown abortų kliniką, priklausančią liūdnai pagarsėjusiam abortistui Steven Chase Brigham po to, kai rado sanitarinių pažeidimų.

http://www.lifesitenews.com/news/pennsylvania-closes-notorious-abortionists-unsanitary-clinic

***

lrytas.lt 2012-04-11 Gintarė Pugačiauskaitė, Mes visi – kasdienės pornografijos įkaitai.

http://www.lrytas.lt/print.asp?k=news&id=13341372771333197850

***

Митрополит Кирилл о Ленине 2008 m.

http://www.youtube.com/watch?v=1qZZrK-w3Go&feature=related

Миронов о Ленине:

http://www.youtube.com/watch?v=hveuYgC1MZI&feature=relmfu

Кублановский о Ленине:

http://www.youtube.com/watch?v=Z1cG96gRfz0&feature=relmfu

Ткачев о Ленине:

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=LvOhSS0JRrw

Рогозин о Ленине:

http://www.youtube.com/watch?v=JXDQCe0dQAo&feature=relmfu

***

Sergejaus Kapicos 2-oji paskaita, kurioje tvirtina, kad žemės resursų užteks, o tie, kurie gąsdino klimato atšilimu, arba diskreditavo savo mokslinį vardą arba sąmoningai klaidino žmones.

http://www.youtube.com/watch?v=KE7cxr-6beo

***

Prof. S. Kapicos laidoje „Globalus atšilimas: CO2 didėja ne dėl taršos, o dėl temperatūros pakilimo vandenyne.“

Tai įrodė gręžiniai poliuose. Šiuo metu vyksta lėtas planetos atšalimas. Per 3 000 metų žemės temperatūra sumažėjo 1 laipsniu.

Žiūrim: 1 dalis

http://www.youtube.com/watch?v=z8ecyNDu5Do&feature=related 

2 dalis http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=idKpfQWq_kA

***

Delfi.lt 2012 04 10 Britanijoje vaisingumo klinikos savininkas naudojo savo spermą ir galbūt tapo net 600 vaikų tėvu, praneša telegraph.co.uk. Penktą dešimtmetį Bertoldas Wiesneris su žmona Mary Barton atidarė vaisingumo kliniką. Jie padėjo ateiti į pasaulį 1 500 kūdikių. Manyta, kad klinikoje naudojama kelių inteligentiškų draugų sperma. Tačiau dabar paaiškėjo, kad apie 600 kūdikių buvo pradėti su paties savininko B. Wiesnerio sperma.

http://www.delfi.lt/archive/print.php?id=57933002

***

CHEYENNE, WYOMING, 2012 04 10 (LSN) – Wyoming Aukščiausias teismas šiandien nutarė, kad Jacksono miestas pažeidė Gyvybės gynėjų teises, kai pernai uždraudė protestuoti miesto aikštėje. Tuomet, gegužės 20 policija areštavo kun. Chet Gallegher ir pastorių Mark Holick iš Operation Save America, kai jie protestavo prieš abortų kliniką, kurios savininkas yra Dr. Brent Blue.

http://www.lifesitenews.com/news/wyoming-supreme-court-rules-says-city-violated-pro-lifers-first-amendment-r

***

CHRISTCHURCH, N. Zelandija, 2012 04 10 (LSN) – Tarp 2009-2011 m. į ligonines dėl po-abortinių komplikacijų buvo paguldytos 877 moterys. Iš viso moterys pragulėjo ligoninėse 1 047 dienas. Per tą laiką buvo padaryta 52 120 abortai.

http://www.lifesitenews.com/news/new-zealand-agency-fails-to-report-hundreds-of-post-abortion-hospitalizatio

***
SAINT PAUL, Minnesota, 2012 04 10 (LSN) – Didįjį Penktadienį prie St. Paul mega-Planned Parenthood (abortariumo) susirinko melstis didžiulis skaičius žmonių, atsigabenę kryžių.  

http://www.lifesitenews.com/news/mega-planned-parenthood-faces-thousands-in-vigil-on-good-friday

***

Vatican Cardinal: If Catholic employers provide contraceptive coverage they cooperate in sin VAŠINGTONAs, 2012 04 10 (LSN) – Interviu EWTN programai balandžio 11 d. aukštas Vatikano kardinolas Raymond Burke sakė, kad jei katalikai darbdaviai apmoka kontracepciją, jie bendradarbiauja nuodėmėje.  

http://www.lifesitenews.com/news/vatican-cardinal-if-catholic-employers-provide-contraceptive-coverage-1

***

lzinios.lt 2012 04 10 Po Olandiją pradėjo važinėti komandos, padedančios kenčiantiems nepagydomiems ligoniams numirti. Eutanazijos priešininkai jas vadina „mirties būriais“. Prieš dešimtį metų Olandija pasaulyje tapo pirma valstybe, legalizavusia eutanaziją. Dabar Nyderlanduose kasmet atliekama po 3 tūkst. vadinamųjų asistuojamų savižudybių. Jos sudaro apie 2 proc. mirčių.

http://www.lzinios.lt/Pasaulis/Olandijoje-vazineja-mirtis-ant-ratu

***

Gydytojo – psichoterapeuto, psichiatro – narkologo, praktinio psichologo Сергей Николаевич Зайцев video paskaita rusų k. «Лечение алкоголизма без желания пациента»

http://www.bibliapteka.ru/files/С.Зайцев_ЛЕКЦИЯ.wmv
knyga – vadovėlis kaip mesti rūkyti «Зеркало для курильщика» suspausta į ZIP formatą:

http://www.bibliapteka.ru/files/book4.zip

Knyga, skirta narkomano ir alkoholiko artimiesiems, «Созависимость. Умение любить»:

http://www.bibliapteka.ru/files/book3.zip

Knyga apie tai kaip pačiam atsisakyti nuo alkoholizmo «Мой алкоголизм»: 

http://www.bibliapteka.ru/files/book2.zip 

Praktinis vadovas gydytojams «Совершенствование методов лечения алкоголизма без желания пациента» 

http://www.bibliapteka.ru/files/Posobie_dlya_vrachej_nov_.doc

***

V. А. Koniajev apie blaivybę. Video rusų k.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gDD4zI87hVY

***

V. Ždanovas kalba Novosibirske 2012 01 22

http://www.youtube.com/watch?v=XyOu-b2QsNA&feature=related

***

Pradėjo eiti naujas laikraštis „Blaivioji Ukraina“. Rusų k.:

http://www.tvereza.info/nomer001r.pdf

ir ukrainiečių k.: http://www.tvereza.info/nomer001u.pdf

Kada Lietuvoje atgims blaivybė?

***

Ukrainiečių blaivininkai kviečia Jus dalyvauti mokslinėje -praktinėje konferencijoje, kur įvyks 2012 m. liepos 14-15 mieste Белая Церковь. Miestas yra 80 km nuo Kijevo važiuojant link Odesos. Drauge vyks 7-asis Visos Ukrainos Blaivininkų suvažiavimas. Plačiau:

http://www.tvereza.info/sobriety/movement/zizd2012_ru.html 

http://www.science.tvereza.info/index_ru.html

***

Palmyra Rudalevičienė. Pilna šeima yra vertybė – gyventi šeimoje yra gera terapija.

http://www.delfi.lt/archive/print.php?id=57878902

***

Delfi.lt 2012 04 07 Emigracijos padariniai: greitai stigs darbuotojų, nusens visuomenė. Pernai gegužės–liepos mėnesiais tyrimų agentūra RAIT apklausė daugiau kaip tūkstantį 15–74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų tiesioginio interviu būdu ir 100 prosumerių (t. y. profesionalių vartotojų, netiesiogiai numatančių bendrąsias vartotojų įpročių tendencijas per artimiausius 6–18 mėnesių).

Tyrimo išvada neguodžia – emigracijos srautai iš Lietuvos ir toliau nemažės, per artimiausius dvylika mėnesių emigruoti planuoja 33 proc. apklausoje dalyvavusių prosumerių ir 14 proc. visų 15–74 metų Lietuvos gyventojų.

Tyrimo duomenimis, pagrindinė galimos emigracijos iš Lietuvos priežastis – mažas darbo užmokestis, iš kurio, respondentų teigimu, jie negali pragyventi. Šią priežastį įvardijo ir gyventojai, ir prosumeriai. Darbo neturėjimas ir negalėjimas jo rasti, darbo netekimas, uždarbio sumažėjimas – tai irgi gali priversti kelti sparnus iš Lietuvos. 1 proc. apklausoje dalyvavusių gyventojų ir 6 proc. prosumerių planuoja išvykti iš Lietuvos mokytis.

Palikti Lietuvą labiau planuoja jauni žmonės (15–24 metų amžiaus), viengungiai – šios tendencijos bendros ir gyventojams, ir prosumeriams. aunesnių nei 35 metai emigrantų dalis pastaruosius kelerius metus viršija 65 proc. Daugiausia emigruoja 25–29 metų amžiaus gyventojai. Rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ 2010 m. sausio viduryje visoje Lietuvos teritorijoje atlikta reprezentatyvi apklausa parodė, kad daugiau nei pusė (58 proc.) apklaustų gyventojų teigia dažniau ar rečiau mąstantys apie emigraciją, o dažniausiai apie ją teigė galvojantys 18–25 metų amžiaus gyventojai – 63 proc. jaunimo nurodė kartais arba dažnai mąstantys apie emigraciją.

Didėja ir jaunų žmonių, kurie išvažiuoja studijuoti ir gali negrįžti, dalis. Tai neigiamai veikia šalies demografinę situaciją, mažina darbo išteklius, silpnina šalies darbo rinkos charakteristikas ir stiprina Lietuvos visuomenės senėjimo tendenciją.

http://verslas.delfi.lt/archive/print.php?id=57866410

***

Kaip namų sąlygomis pasigaminti nealkoholinius kokteilius: http://www.oratorsecrets.ru/cocktailshow/

***

СИБИРСКАЯ КАТОЛИЧЕСКАЯ ГАЗЕТА

http://sibcatholic.ru/tvarka

Pro Vita , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra