Rusiškų cigarečių krovinio laukę kontrabandininkai neteko automobilio

Autorius: Data: 2012-03-23 , 09:13 Spausdinti

Pasieniečiai sutrukdė iš Rusijos Nemunu atplukdyti rūkalų krovinį. Po gaudynių Lietuvos pusėje buvo sulaikytas automobilis „Subaru Forester“, į kurį, manoma, kontrabandininkai planavo sukrauti atplukdytas rūkalų dėžes.

Ketvirtadienį (2012 03 22) Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pasieniečiai ties Pagėgių savivaldybės Plaušdvarių kaimu užfiksavo Nemunu nuo Rusijos pusės į Lietuvos krantą plaukiančią guminę valtį su pakabinamu varikliu. VSAT pareigūnai matė, kad valtyje buvo du asmenys ir dėžių. Įtariama, kad tai buvo rūkalų krovinys. Tolėliau buvę pasieniečiai Lietuvos krante taip pat užfiksavo stovintį įtartiną automobilį.

Tarnybiniu visureigiu VSAT pareigūnai nuskubėjo į šią vietą. Upe plaukę asmenys išsigando Lietuvos krante pamatę pasieniečius, todėl motorinę valtį su kroviniu skubiai apsuko atgal ir grįžo į Rusijos krantą. Tuo pat metu, įtariama, pavojų pajutęs krante stovėjusio „Subaru Forester“ vairuotojas dideliu greičiu spruko į Lietuvos gilumą.

Į įvykio vietą nedelsiant išvyko Pagėgių rinktinės operatyvininkai, Specialios paskirties ir Bardinų užkardų pasieniečiai bei Pagėgių policijos pareigūnai. Prasidėjo „Subaru Forester“ gaudynės.

Pagėgių pakraštyje ties geležinkelio pervaža bėglys buvo stabdomas Bardinų užkardos pasieniečių, tačiau nestojo bei pavojingai manevruodamas nulėkė Anužių kaimo link. Iš viso jo persekiojimas nuo stabdymo vietos tęsėsi apie 20 km. „Subaru Forester“ VSAT pareigūnams sulaikyti pavyko netoli Anužių kaimo. Vairuotojas spėjo pasislėpti miškelyje.

„Subaru Forester“ buvo išimtos visos sėdynės, išskyrus vairuotojo, todėl neabejojama, kad į jį kontrabandininkai planavo sukrauti ir į Lietuvos gilumą gabenti iš Rusijos atplukdytą kontrabandą.

Dėl šio įvykio VSAT Pagėgių rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Dėl nepaklusimo uniformuoto VSAT pareigūno teisėtam reikalavimui sustabdyti automobilį Bardinų užkardoje pradėta ir administracinės bylos teisena.

„Subaru Forester“ saugomas Pagėgių rinktinėje. Pagėgių pasieniečiai tęsia jį vairavusio asmens paiešką.

VSAT Pagėgių rinktinės ryšių su visuomene specialistė Asta Šimkuvienė

Valstybės siena , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra