Kreipimasis dėl išteisinamojo nuosprendžio partijos „frontas“ vadovui

Autorius: Data: 2012-01-24 , 08:36 Spausdinti

LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei

LR Generalinis prokurorui Dariui Valiui

LR Teisingumo ministrui Remigijui Šimašiui

LR VSD Generaliniam direktoriui Gediminui Grinai 

K r e i p i m a s i s

Dėl išteisinamojo nuosprendžio

partijos „frontas“ vadovui

Partijos „Frontas“ lyderis Algirdas Paleckis 2012-01-18 teisme išteisintas už viešai pasakytus teiginius, jog per Sausio 13-osios įvykius prie televizijos bokšto „saviškiai šaudė į savus“. Išteisinamąjį nuosprendį A. Paleckiui trečiadienį paskelbė Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas. Teisėjas Antanas Virbalas nusprendė, kad A. Paleckio veiksmuose nėra tiesioginės tyčios – jis neturėjo tikslo neigti nei sovietų agresijos, nei įžeisti aukų, o tik rėmėsi rašytiniais šaltiniais. Pasak teismo, nėra įrodyta, kad A. Paleckis neigė sovietų agresiją, prieš lietuvių tautą įvykdytus labai sunkius nusikaltimus. Teismas pabrėžė, kad kaltinamasis išsakė nuomonę. „Kadangi A. Paleckis išreiškė ne savo asmeninę, o kitų šaltinių nuomonę, negalima daryti išvados, jog tuo jis įžeidė asmenų, žuvusių ir sužeistų kovoje dėl atkurtos Lietuvos Respublikos nepriklausomybės išsaugojimo atminimą ir jų artimuosius“, – paskelbė teisėjas.

Per žiniasklaidos priemones bei partijos „Frontas“ viešuose renginiuose pasisakęs apie „saviškių šaudymą į savus“, akivaizdžiai reiškė ir skleidė savo tvirtinimą, o ne kitų, išreiškusių melagingus tvirtinimus, komentuojančią nuomonę. Tai liudija išlikę vaizdo bei garso įrašai, gali liudyti A. Paleckį, kalbėjusį viešai, girdėję žmonės.

Mūsų nuomone, teismas savo sprendimu paniekino prieš 21 metus žuvusiųjų atminimą, įžeidė jų artimuosius, sužeistuosius, laisvės kovotojus bei visą Lietuvos visuomenę.

Prašome savo kompetencijos ribose apginti viešąjį interesą.

Lietuvos Sąjūdžio tarybos pirmininkas Vidmantas Žilius

Lietuvos Laisvės kovotojų sąjungos valdybos pirmininkas Jonas Burokas

Lietuvos Sąjūdis , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra