Dėl Lietuvos valstybės himno atlikimo Kauno miesto mokyklose

Autorius: Data: 2011-11-30 , 16:23 Spausdinti

RAIMUNDAS KAMINSKAS

Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos pirmininkas

Kauno m. savivaldybės merui A. Kupčinskui

  PRAŠYMAS 

DĖL LIETUVOS VALSTYBĖS HIMNO ATLIKIMO

KAUNO MIESTO MOKYKLOSE

2011-11-30 Nr. Nr. 11030

KAUNAS

2008-03-26 paragintas dalies moksleivių tėvų, kaip Kauno m. savivaldybės Tarybos narys kreipiausi į tuometinį Kauno m. savivaldybės merą Andrių Kupčinską dėl tvarkos nustatymo, kad Kauno miesto bendrojo lavinimo mokyklose būtų giedamas Lietuvos valstybės himnas – Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“. Šiam mano siūlymui pritarė Kauno m. savivaldybės VI kadencijos Tarybos Kultūros, bendruomenių ir savivaldos plėtojimo komitetas, Lietuvos Sąjūdžio taryba, Lietuvos laisvės kovos sąjūdis ir Lietuvos sąjūdžio Kauno taryba.

Himno giedojimo mokyklose tradicijos pirmiausiai pradėjo formuotis Vakarų liberaliosios demokratijos šalyse. Generolas majoras Jonas Kronkaitis pastebi, kad Lietuvoje nėra „himno giedojimo kultūros“, tuo tarpu „JAV viskas prasideda nuo pirmos klasės – iš ryto yra priesaika vėliavai – valstybės simboliui… Taip patriotizmas prasideda nuo mažiausio žmogaus. Jeigu panašią tradiciją įvestume Lietuvos mokyklose, manau, tai įsitvirtintų. Tačiau kol to nepadarysime, nelabai ko gali tikėtis.“ (cit. www.delfi.lt, 2010 m.).

2007-2011 m. aplankiau nemažai Kauno bendrojo lavinimo mokyklų stebėdamas Lietuvos himno atlikimą prieš pirmąją pamoką pirmadieniais bei kitų mokyklų vadovus raginau pradėti kurti himno giedojimo tradiciją. Iš tiesų ir šiandien tam tikrose Kauno mokyklose ši tradicija tęsiama. Tačiau gavęs žinią iš tam tikrų moksleivių tėvų, kad jie norėtų, kad jų vaikų mokyklose darbo pirmadieniais prieš pirmąją pamoką būtų giedamas Lietuvos himnas, o tai nėra daroma, prašau Jūsų informuoti kokiose Kauno m. savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklose darbo pirmadieniais, ryte prieš pirmą pamoką yra giedamas Lietuvos himnas? Ar Kauno m. savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklose yra vykdomos diskusijos arba kitos priemonės populiarinant Lietuvos himną mokyklose? Kaip tai daroma?

Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos pirmininkas Raimundas Kaminskas, mob. tel. 8 680 53495

kaunas.lt nuotr.

Mokyklos, mokytojai , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra