Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansambliui – iki 200 tūkst. Lt.

Autorius: Data: 2012-01-30 , 15:34 Spausdinti

Erika FUKS

Premjeras Andrius Kubilius teigė, jog iš Vyriausybės rezervo fondo Tytuvėnų vienuolyno ansambliui bus skirti 150-200 tūkst. Lt. Pasak jo, šie pinigai yra skirti skubiausiems darbams atlikti, nes draudimo išmokos nukentėjusią bažnyčią ir vienuolyną pasieks vėliau.

A. Kubilius pažadėjo, jog tolesnis galimas finansavimas bus sprendžiamas su Ūkio ministerijos ir Finansų ministerijos atstovais, taip pat dėl šios nelaimės planuojama sudaryti specialią darbo grupę.

Kultūros ministras Arūnas Gelūnas sakė, jog nežinia, kodėl 2011 m. lapkritį Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai priduotam objektui nebuvo efektyvios priešgaisrinės sistemos.

Skelbta, Tytuvėnų vienuolyno ansambliui atstatyti reikalingos lėšos gali siekti keliolika milijonų litų.

Kultūros ministras A. Gelūnas yra sakęs, kad gaisro metu nukentėję pastatai buvo apdrausti: Bernardinų vienuolynas apie 10 mln. Lt, o Tytuvėnų Šv. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčia apie 6 mln. Lt. Lėšų atstatymo darbams turėtų skirti ir Vyriausybė bei Kultūros ministerija.

Gaisras Tytuvėnų ansamblyje kilo 2012 m. sausio 26 d., ketvirtadienį. Pareigūnų teigimu, išdegė apie 1 tūkst. kvadratinių metrų vienuolyno stogo, apie 100 kvadratinių metrų perdangos, nuardyta per 100 kvadratinų metrų skardinio bažnyčios stogo, apdegė ir apanglėjo bažnyčios medžio stogo konstrukcijos.

Tytuvėnų bažnyčiai gelbėti draudimo bendrovė „PZU Lietuva“ pervedė 45 tūkst. Lt, o „Gjensidige Baltic“ rezervavo 3 mln. Lt Tytuvėnų vienuolyno atstatymui,

Delfi skaitytojo nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: Gaisras Tytuvėnų bažnyčioje ir vienuolyne

Vienuolynai , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra