2020-ieji paskelbti šventojo Jono Pauliaus II metais

Autorius: Data: 2019-12-18 , 09:10 Spausdinti

2020-ieji paskelbti šventojo Jono Pauliaus II metais

1993 m. rugsėjo 4 d. Seime viešėjo popiežius Jonas Paulius II. Nuotr. (iš kairės): Seimo Pirmininkas Česlovas Juršėnas, Jonas Paulius II ir Prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas. LRSA nuotr., nežinomas autorius

www.voruta.lt

Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2020 metais bus minimos popiežiaus šventojo Jono Pauliaus II gimimo 100-sios metinės, nusprendė kitus metus paskelbti šventojo Jono Pauliaus II metais. Už šį sprendimą (projektas Nr. XIIIP-4158(2) balsavo 78 Seimo nariai, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo.

Priimtame dokumente pabrėžiama, kad šventasis Jonas Paulius II – pirmasis Lietuvą aplankęs popiežius, o jo vizitas 1993 m. suteikė didelę moralinę ir diplomatinę paramą nepriklausomybę atgavusiai Lietuvai, sustiprino tautos dvasią ir vienybės siekį.

„Popiežius Jonas Paulius II buvo vienas didžiausių pasaulio autoritetų, susitikęs kone su visais pasaulio valstybių vadovais, visų religijų pasekėjų dialogo šalininkas, nuolatinis piligrimas, aplankęs tolimiausius pasaulio kampelius, popiežius, artimas visiems žmonėms. Savo vizito į mūsų šalį metu šventasis Jonas Paulius II pabrėžė dvasinį ryšį su Vilniumi. Būdamas intelektualas, filosofas, poetas ir aktorius, jis mokėjo užmegzti puikų ryšį su kultūros, intelektualų bendruomene ir jaunimu“, – teigiama Seimo nutarime.

Seimas Vyriausybei pasiūlė iki 2020 m. kovo 1 d. parengti šventojo Jono Pauliaus II metų minėjimo programą ir numatyti lėšų šiai programai įgyvendinti.

NaujienosKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra