2017 metų vasaros kelionės

Autorius: Data: 2017-09-18 , 09:25 Spausdinti

Alma BALAIKAITĖ-JANVARIOVA, mokytoja, ansamblio „Malūnėlis“ vadovė, Karaliaučiaus kraštas

Vasara – nuostabiausias laikas ir vaikams, ir suaugusiems. Šių metų vasara Pilkalnio (Dobrovolsko) lietuvių kalbos ir etnokultūros moksleiviams įsimintina įvairiais renginiais ir įdomiomis kelionėmis.

Visą birželį moksleiviai buvo užsiėmę: žaidė, dainavo, šoko ir keliavo, nes į svečius kvietė draugai iš Lietuvos.

Birželio 3-ąją važiavome į Vilkaviškį, kur dalyvavome Sūduvos amatininkų šventėje.

Birželio 8-10 dienomis dalyvavome etnokultūrinėje stovykloje „Vėlungis“ Drevernoje. Tai kaimas Klaipėdos krašte, 6 km. nuo Priekulės. Moksleiviai mokėsi groti, žaidė, šoko liaudies šokius, gamino įvairius darbelius: rankinukus iš odos, medinius žaisliukus, audė juostas, siuvo tautinio kostiumo detales. Nepastebimai praėjo trys stovyklavimo dienos.

Labai įdomi kelionė buvo birželio 23-26 dienomis. Važiavome į Punską, kur dalyvavome Joninių arba Rasos šventėje. Punskas – nedidelis Lenkijos miestelis, kur gyvena nemažai lietuvių.

Šventė organizuota pagal visas Joninių tradicijas. Joje aktyviai dalyvavo mūsų moksleiviai. Šventėje dalyvavo moksleiviai iš Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos. Kiekvienas dalyvis iš įvairių žolelių ir gėlių pynė Joninių vainiką. Šventė prasidėjo eitynėmis per gražius vartus, papuoštus beržų ir ąžuolų šakelėmis. Prausėmės šaltinio vandeniu, šokome apie Kupolę – medį, papuoštą įvairiais žalumynais. Neištekėjusios mergaitės metė į vandenį vainikus. Pagal padavimą, kieno vainikas užsikabins už šakos, toji greitai ištekės. Ėjome nusilenkti šventam medžiui ąžuolui, jo galybei ir jėgai. „Malūnėlio“ dalyviai ėjo pirmieji ir atliko dainą. Nusilenkę ąžuolui, ėjome prie laužo. Ugnį visos tautos laiko šventa. Vieni kitiems linkėjome taikos, gėrio ir sėkmės. Paskui ėjome prie pasėlių lauko, palinkėjome gero derliaus ir skalsios duonos. Lipome ant kalvos, kur palydėjome saulę. Po saulės laidos dalyvavome koncertinėje programoje, leidome į vandenį savo pintus vainikus.

Kitą dieną dalyvavome ekskursijoje po Punsko apylinkes, aplankėme įžymias vietas, kalvas, pabuvojome prie upių ir ežerų. Lankėmės muziejuje po atviru dangumi. Jis skirtas baltams, prūsams ir jotvingiams.

Paskutiniąją šventės dieną važiavome į Marijampolę. Buvome labai šiltai sutikti Meno mokykloje, kur parodėme savo koncertinę programą. Dalyvavome ekskursijoje, susipažinome su miestu.

Rugpjūčio 1-15d. aktyviausieji ansamblio dalyviai dalyvavo kūrybinėje stovykloje „Palikimas 4“ Šventojoje. Moksleiviai ilsėjosi, maudėsi Baltijos jūroje, deginosi saulėje. Vadovaujami įžymių animatorių pagal lietuvių poeto Maironio baladę „Jūratė ir Kastytis“ sukūrė trumpametražinį filmą.

Vasaros sezoną užbaigėme gražiame Kuršių nerijos kampelyje Juodkrantėje, kur dalyvavome 10-ojoje regioninėje folkloro šventėje „Pūsk, vėjuži“. Koncertinėje programoje „Ko neužpustė laiko vėjai“ dalyvavo 11 folkloro ansamblių. Po pasirodymo plaukėme senoviniu burlaiviu po marias, patyrėme daugybę įspūdžių. Lankėmės Žvejo kieme, kur buvo įvairios dirbtuvėlės: gaminamos vėtrungės, audžiamos vytinės juostos, lipdomi molinukai, mezgami tinklai, gaminamas rankų darbo muilas. Mes pynėme apyrankes, dalyvavome muilo gaminime ir mokėmės senovinių žaidimų. Tautodailės ir  kulinarinio paveldo mugėje vaišinomės tradiciniais pamario krašto valgiais: ant laužo kepta žuvimi, žuviene ir koše, dalyvavome vakaronėje „Šok, broluži“. Smagu būti svečiuose, kai maloniai ir geranoriškai sutinka.

Dėkojame visiems, kas buvo su mumis, aktyviai dalyvavo išvykose ir renginiuose. Ačiū visiems rėmėjams: Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijai, Mažosios Lietuvos lietuvių draugijai Čikagoje ir Tautos fondui.

 

Populiariausias kelionių vietas ir kitą naudingą informaciją keliautojams, galite rasti Manokompasas.lt

Etninė kultūra Kultūra Mažoji Lietuva , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra