2015 metų Martyno Mažvydo premija paskirta Mikui Vaicekauskui

Autorius: Data: 2015-12-08 , 13:45 Spausdinti

2015 metų Martyno Mažvydo premija paskirta Mikui Vaicekauskui

Martyno Mažvydo premija už nuopelnus valstybės kalbai, raštijos istorijai ir knygos menui 2015 metais paskirta dr. Mikui Vaicekauskui už darbus, susijusius su Kristijono Donelaičio palikimo tyrimais ir šaltinių publikavimu.

Mikas Vaicekauskas – humanitarinių mokslų daktaras, literatūros istorikas, tekstologas, redaktorius.  Dirba Lietuvių literatūros ir tautosakos institute (LLTI), Tekstologijos skyriuje ir ,,Naujojo Židinio–Aidų“ redakcijoje. Pagrindinės mokslinių tyrimų sritys – Motiejaus Valančiaus rankraščių istorija ir tekstologinės problemos, Kristijono Donelaičio literatūrinio palikimo tekstologiniai tyrimai ir šaltinių publikavimas.

Pastaraisiais metais parengė ir išleido knygas ,,Visagalė tradicija/Kristijono Donelaičio poemos  „Metai“ iliustracijos ir vaizdinis kanonas“ (kartu su Giedre Jankevičiūte; LLTI, 2013), ,,Kristijono Donelaičio rankraščiai. Fotografuotinis leidimas“ (LLTI, 2014), Kristijonas Donelaitis. Raštai. I t. (LLTI, 2015).

M. Vaicekauskas rašo straipsnius, knygas, rengia šaltinių publikacijas, leidžia žurnalus ,,Knygų aidai“, ,,Naujasis Židinys-Aidai“, ,,Lietuvių katalikų mokslo akademijos metraštis“.

Martyno Mažvydo premija kartu su kitomis Kultūros ministerijos premijomis bus įteikiamos  š.m. gruodžio 16 d. 11 val. Kultūros ministerijos Baltojoje salėje.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos informacija

Benedikto Januševičiaus nuotrauka

Kultūra Lietuva Naujienos Renginiai , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra