2014 metų Ratzingerio premija bus įteikta lenkų profesoriui ir prancūzų profesorei

Autorius: Data: 2014-06-18 , 10:11 Spausdinti

Birželio 17 dieną Vatikano spaudos salėje buvo pristatyti du Ratzingerio fundacijos premijos laureatai 2014 metais. Jai tapo lenkas kunigas ir profesorius Waldemar Chrostowski ir prancūzė profesorė Anne-Marie Pelletier.

1946 metais gimusi Pelletier, susituokusi trijų vaikų motina, pirmiausia darbavosi X Paryžiaus universitete, bendrosios lingvistikos ir lyginamosios literatūros srityje. Nuo praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio parengė ir pradėjo dėstyti kursus iš biblinių disciplinų, o vėliau jiems atidavė visą savo laiką: Paryžiaus katedros mokykloje, Paryžiaus katalikų institute, Paryžiaus Dievo Motinos fakultete. Taip pat aktyviai dalyvauja vienuolijų pasaulyje, skaitydama formacijos kursus ar vadovaudama rekolekcijų savaitėms vienuolynuose Prancūzijoje ir Belgijoje. Dvi svarbios jos tyrimų ir ieškojimų sritys yra krikščionybės ir judaizmo mistika bei moters tema krikščionybėje.

Kunigas Chrostowski, gimęs 1951 metais, yra žinomas Lenkijos biblistas. Mokėsi Varšuvos seminarijoje, vėliau, 1976 metais gavęs kunigo šventimus, vyko į Romos biblinį institutą, studijas tęsė pačioje Jeruzalėje. Profesorius Chrostowski labai aktyviai dalyvauja biblinių studijų skleidime ir populiarinime: jis yra biblistikos žurnalų Lenkijoje ir kitose šalyse redakcijų narys, pats nuolatos organizuoja šviečiamąsias keliones į Šventąją Žemę, išleido keliolika knygų, daug mokslinių ir enciklopedinių straipsnių.

Ratzingerio fundacijos, kurios tikslai yra „teologijos pažinimo ir studijų sklaida, aukštos kultūrinės ir mokslinės vertės konferencijų organizacija, savo tyrinėjimais išsiskiriančių mokslininkų apdovanojimas“, pirmininkas kardinolas Camillo Ruini trumpai pristatė kiekvieno šių metų premijos gavėjo biografijas, primindamas ir tai, kad jie abu yra nuolatiniai konferencijų Romoje dalyviai.

„Profesorė Pelletier yra išsiskirianti asmenybė šiuolaikinėje prancūziškojoje katalikybėje, kuri nusipelnytą mokslinį prestižą jungia su dideliu ir lanksčiu kultūriniu gyvybingumu bei atsidavimu svarbioms krikščioniško liudijimo visuomenėje temoms“, – sakė kardinolas Ruini, pridurdamas, kad tai pirmoji moteris, gavusi Ratzingerio vardo premiją.

Pasisakydamas apie profesorių Chrostowski, Ratzingerio fundacijos pirmininkas jį apibūdino, kaip nenuilstantį ir vertingą Biblijos pažinimo skleidėją, per formacijos kursus ar dvasines pratybas, piligrimystes; įsipareigojusį taip pat katalikų – žydų ir lenkų – žydų dialoge; jungianti savyje mokslinį griežtumą, aistrą Dievo žodžiui, tarnavimą Bažnyčiai ir stimulą tarpreliginiame dialogui.

Premijos abiems laureatams bus įteiktos lapkričio mėnesį.

*

Toje pat spaudos konferencijoje buvo pristatyta Ratzingerio fundacijos rengiama konferencija apie „pagarbą gyvybei, taikos kelią“. Ji bus surengta Bolivaro universitete Medelino mieste, Kolumbijoje. Tai ketvirtoji konferencija nuo fundacijos sukūrimo 2010 metais. Pirmoji buvo surengta Lenkijoje, antroji Brazilijoje, trečioji Italijoje. Į konferencijas yra pakviečiama šimtai profesorių ir studentų iš dešimčių katalikiškų universitetų ir institutų, iš viso pasaulio. (Vatikano radijas)

Nuotr. – andreapomella.com

Vatikanas , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra