2013 metus siūloma paskelbti 1863 metų sukilimo metais

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2013 metus siūloma paskelbti 1863-iųjų sukilimo metais.
 
Atsižvelgdama į tai, kad 2013 m. sukanka 150 metų nuo 1863-iųjų metų sukilimo, tokį nutarimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.
 
Tokiu būdu tikimasi pažymėti istorinę ir kultūrinę šio sukilimo reikšmę lietuvių, baltarusių ir lenkų tautoms.
 
„1863-iųjų metų sukilimas – svarbi Lietuvos europinės istorijos dalis, istorinė ir kultūrinė jungtis su mūsų kaimynėmis Lenkija ir Baltarusija. Šio įvykio reikšmė sovietinės okupacijos metais buvo sumenkinama ir iškraipoma, tad artėjantis jubiliejus suteikia galimybę objektyviai pažvelgti į istoriją, iš naujo įvertinti sukilimo reikšmę to meto politiniame kontekste. 1863-iųjų metų sukilimo paminėjimas būtų reikšmingas Lietuvos žmonėms, jaunimui, tautinių bendrijų atstovams“, – teigia nutarimo projekto iniciatoriai Seimo Pirmininkė I. Degutienė ir užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.
 
Jie taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad 2013 m. Lietuva pirmininkaus Europos Sąjungai, todėl sukilimo jubiliejaus paminėjimas būtų gera proga išsamiai pristatyti svarbų Lietuvos istorijai įvykį, sudarytų galimybę organizuoti bendrus renginius su kaimyninėmis valstybėmis.
 
Nutarimo projekte siūloma Vyriausybei sukurti ir patvirtinti 1863-iųjų metų sukilimo metų minėjimo renginių programą ir numatyti jai finansavimą.
 
www.lrytas.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra