2009 m. spalio 7 d. EP plenarinė sesija Briuselyje

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

EP sesija: pasidžiaugta referendumo rezultatais
 
paskelbta apie Lietuvos prašymą dėl Viktoro Uspaskich neliečiamybės
 
EP įsteigė specialųjį komitetą finansų ir ekonomikos krizei tirti
 
Trečiadienį, 2009 m. spalio 7 d., Briuselyje pradėdamas Europos Parlamento plenarinį posėdį, jo pirmininkas Jerzy Buzek pasidžiaugė Airijos gyventojų pritarimu Lisabonos sutarčiai. Jis taip pat prisiminė A. Politkovskajos nužudymo metines bei paskelbė apie gautą Lietuvos generalinės prokuratūros prašymą panaikinti V. Uspaskich neliečiamybę.
 
„Airijos žmonės aiškiai pareiškė norintys likti ES branduolyje“, – teigė J. Buzek. Jis išreiškė viltį, kad sutarties ratifikavimo procesą sėkmingai užbaigs ir Lenkija bei Čekija. Kita vertus, EP pirmininkas ragino gerbti Lisabonos sutartį nuomonę ir kurti tokią bendrą Europą, kuri visiems būtų sava.
 
Parlamento vadovas taip pat išreiškė užuojautą nuošliaužų Italijoje aukoms. Savo ruožtu jis prisiminė trečiąsias Rusijos žurnalistės A. Politkovskajos nužudymo metines bei išreiškė EP paramą visiems Rusijos žmogaus teisių gynėjams. Parlamentas yra pavadinęs savo spaudos konferencijų salę Briuselyje A. Politkovskajos vardu.
 
Posėdžio pradžioje EP pirmininkas J. Buzek taip pat paskelbė apie gautą Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros prašymą panaikinti europarlamentaro Viktor Uspaskich neliečiamybę dėl jam iškeltos baudžiamosios bylos. Šį prašymą iš pradžių nagrinės EP Teisės reikalų komitetas, o vėliau dėl jo bus balsuojama plenarinėje sesijoje.


EP įsteigė specialųjį komitetą finansų ir ekonomikos krizei tirti
 
Trečiadienį Europos Parlamentas nutarė įsteigti specialųjį komitetą finansų ir ekonomikos krizei nagrinėti. Komitetą sudarys 45 nariai, jis veiks dvylika mėnesių. Komitetas įvertins krizės mastą ir jos įtaką ES šalims, taip pat pasiūlys priemonių atkurti finansų rinkų stabilumą.
 
EP pirmininkas J. Buzek ta proga pasakė: „Turime pasimokyti iš šios ekonomikos ir finansų krizės bei užtikrinti, kad ji nepasikartotų. EP nariai turi įvertinti priemones, kurių ėmėsi ES ir valstybės narės, siekdamos sušvelninti finansų krizę. Naujasis Europos Parlamento komitetas taps svarbiu forumu siekiant šio tikslo.“
 
Specialusis komitetas pradės savo veiklą 2009 m. spalio 8 d. Jis pateiks savo išvadas dviejose ataskaitose. Pirmoji bus parengta po pusmečio, o kita, su konkrečių veiksmų rekomendacijomis, – po metų, baigiantis komiteto mandatui.
 
Komitetas rengs svarstymus dalyvaujant ekspertams, socialiniams partneriams, pramonininkams, vyriausybių atstovams bei šalių parlamentarams. Jis taip pat teiks nuomones nuolatinių EP komitetų teisėkūros veiklai.
 
Ketvirtadienį, spalio 8 d., Parlamentas balsuos dėl šio komiteto sudėties.
 
Susisiekti:
Rolandas Pyragis, EP Informacijos biuro Lietuvoje atstovas spaudai
Tel. (8 5) 212 1530, 212 0766; Mob. (+370) 689 53306; Faks. (8 5) 261 98 28
El. paštas: rolandas.pyragis@europarl.europa.eu

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra