2008 m. vasario 16 dienos LR Prezidento pranešimas spaudai

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Patikslinta: Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Lenkijos prezidentai pasveikino Lietuvos žmones nepriklausomybės atkūrimo jubiliejaus proga

(Patikslintas anksčiau skelbtas pranešimas)

Šeštadienis, 2008 m. vasario 16 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus ir Vilniuje viešintys Estijos Prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas, Latvijos Prezidentas Valdis Zatleras ir Lenkijos Prezidentas Lechas Kačinskis stebėjo iškilmingą kariuomenės rikiuotę ir paradą, pasakė sveikinimo kalbas.

Lietuvos Prezidentas pabrėžė, kad šiandien švenčiame mūsų tautos vienybės ir susitelkimo, pasitikėjimo ir valstybės dvasinės tvirtybės šventę – Lietuvos Valstybės atkūrimo Jubiliejų, dieną, kuomet prieš devynias dešimtis metų Tautos taryba visam pasauliui paskelbė: Lietuva trokšta būti laisva, mūsų tauta yra gyva ir pasirengusi atkurti savo valstybę.

„Ano meto dokumentai liudija, kad nepriklausomos valstybės atkūrimo priešininkų buvo ir užsienyje, ir pačioje Lietuvoje. Tačiau drąsiai ir aiškiai dvidešimties signatarų pareikšta valia tapo ugnimi, įžiebusia laisvės liepsną, kuri pasklido po visą Lietuvą. Ji pasiekė žmonių širdis, pakėlė kovai už savo tautos, savo žmonių laisvę“, – sakė Prezidentas V. Adamkus.

Valstybės vadovo žodžiais, ši ugnis buvo saugoma daugelio širdyse per visus sunkiausius priespaudos ir okupacijos metus ir vėl suliepsnojo akinančia laisvės liepsna, nušvietusia naują kelią į nepriklausomą, demokratišką ir pilietišką Lietuvą.

„Šis kelias reikalauja atsakomybės ir dažnai nėra lengvas. Tačiau Lietuva visada turėjo išminties ir ryžto įveikti net pačius sudėtingiausius uždavinius ir per sunkumus pakilti naujai kovai už laisvę, už kertinių vertybių įsikūnijimą, – sakė Prezidentas V. Adamkus. – Pasitikėjimas, viešumas ir atsakomybė buvo nepriklausomos valstybės ir laisvų piliečių kelrodžiai istorijos vingiuose. Šios pamatinės vertybės ir šiandien kreipia bei, tikiu, ateityje kreips mūsų žingsnius į kūrybingos dvasios ir drąsios Lietuvos ateitį“.

Prezidentas paragino visus Lietuvos žmones būti vertais savo valstybės, savo Lietuvos kūrėjais.
Lietuvos žmones valstybės atkūrimo jubiliejaus proga pasveikino Estijos Prezidentas T. H. Ilvesas.

„Ilgus amžius Lietuva ir Estija stovėjo ant bendro slenksčio. Mūsų rūpesčiai ir sielvartas buvo panašūs, bet svarbiausia – ir mūsų pergalės buvo panašios. Mes juk kartu nuplėšėme geležinę uždangą, fizinės, moralės ir kultūros atskirties uždangą, skyrusią mus nuo Europos namų“, – sakė Estijos vadovas.

Jis pabrėžė, kad Lietuva ir Estija, visos Baltijos valstybės yra tvirtos sąjungininkės: „Mes padėjome vieni kitiems ir rėmėme vieni kitus sėkmėse ir nesėkmėse. Mūsų tikslai ir rūpesčiai yra bendri. Šiuo metu Baltijos šalys yra tarsi energetinė sala, atskirta nuo kaimynų Europoje“.

Estijos vadovas pasveikino Lietuvos parlamento ir Prezidento V. Adamkaus sprendimą pradėti atominės elektrinės ir elektros tiltų į Lenkiją ir Švediją statybų projektus, pažymėdamas, kad šiuose projektuose Estija nori būti patikima Lietuvos partnerė.

Lietuviškai į žmones kreipęsis Latvijos Prezidentas V. Zatleras sakė, kad jo šalies žmonėms lietuviai yra labai artimi, o mūsų džiaugsmai ir rūpesčiai – puikiai suprantami.

„Ši Lietuvos šventė mums Latvijoje ypatinga artima ir suprantama, nes esame vienintelės dvi išlikusios baltų tautos. Lietuvos pasiekimus ir pergales mes Latvijoje visuomet vertinome kaip savąsias, – sakė Latvijos vadovas. – Šiandien mums irgi reikia būti kartu, daugiau bendrauti, paremti vienas kitą kovojant su problemomis, kartu švęsti šventes“.

Prezidentas V. Zatleras pažadėjo, kad jis, kaip Latvijos valstybės vadovas, stengsis daryti viską, kad latviams ir lietuviams būtų kur susitikti, kad daugiau bendrautų ne tik vyriausybės, bet ir menininkai, mokslininkai, gydytojai – visi, kas to siekia.

Lenkijos vadovas pasveikino visus gražios šventės proga.

„Lietuva visada sugebėjo kovoti už savo teises. Dabar ES ir NATO Lietuva savo pozicijas gina kartu su Lenkija“, – sakė Prezidentas L. Kačynskis.

Jis pabrėžė, kad lietuvių tauta, atlaikiusi okupacijos sunkumus, sugebėjo atgauti nepriklausomybę, kuri atrodė neįmanoma. „Romantikų principas „norėti – tai reiškia galėti“ buvo įgyvendintas Lietuvoje“, – sakė Lenkijos Prezidentas.

Vakare Prezidentas V. Adamkus ir Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga į Vilnių atvykę garbūs svečiai dalyvaus iškilmingame Vasario 16-osios minėjime Nacionaliniame operos ir baleto teatre. 

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra