1956-ųjų metų Vengrijos revoliucijos minėjimai Kaune ir Vilniuje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vengrijos Respublikos ambasada ir šiais metais organizuoja jau tradicinėmis tapusias 1956-ųjų revoliucijos Vengrijoje minėjimų ceremonijas Kaune ir Vilniuje. Šių renginių tikslas – ne vien tik prisiminti kovojusius prieš priespaudos režimą vengrus, bet ir pagerbti lietuvius,

1956 metais išėjusius į Vilniaus ir Kauno gatves išreikšti savo solidarumo ir paramos revoliucijai. Ne daug kas žino apie šiuos narsius jaunus žmones, daugiausia studentus, bet taip pat ir to meto intelektualus, darbininkus, kurie rizikuodami savo ateitimi ir netgi gyvybėmis ryžosi palaikyti vengrų tautą. 1956-aisiais per Vėlines jie slapta susitiko kapinėse, kur spontaniškai prasidėjo beprecedentė demonstracija, parodžiusi režimui, jog lietuviai nepasidavė net ir nuslopinus partizaninę kovą. Vengrija visada bus dėkinga už tada ištiestą pagalbos ranką. Šie įvykiai yra puikus įrodymas, kokia stipri gali būti tautų vienybė trokštant laisvės vieni kitiems.

1956 m. Lietuvoje įvykusių demonstracijų dalyviai kasmet atvyksta į minėjimo ceremonijas, kuriose taip pat dalyvauja Vengrijos Respublikos ambasadorius, vengrų tautinės mažumos nariai, Seimo nariai, savivaldybių atstovai ir kt. 

Kviečiame apsilankyti minėjimuose Kaune, 2010 m. spalio 27 d. 13.00 val. prie memorialo Ramybės parke, ir Vilniuje, spalio 28 d. 10.30 val. prie memorialo, esančio šalia Aušros Vartų (Aušros Vartų g. 21).

Šiandien, prabėgus 54 metams, vengrai vėl tikisi pagalbos iš lietuvių. Prieš kelias savaites aluminio gamykloje išsiliejus
apie 1 mln. kubinių metrų itin pavojingo raudonojo dumblo, šalį ištiko ekologinė katastrofa. Jos padariniai palietė tūkstančius žmonių, šešios gyvenvietės buvo sunaikintos, užterštos upės, dirvožemis. Vengrijos Respublikos ambasada prašo visų geros valios Lietuvos žmonių prisijungti prie aukojančiųjų nelaimės ištiktiesiems. Lietuvos ir Vengrijos bičiulių kultūros draugijos iniciatyva buvo atidaryta sąskaita, į kurią galima pervesti pinigus.

Sąskaitos nr.: LT06 7044 0600 0764 9313 (SEB bankas, banko kodas 70440)

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra