Šiaulių krašto kultūros fondas – už koplyčios išsaugojimą

Autorius: Data: 2011-11-22 , 08:15 Spausdinti

Šiaulių krašto kultūros fondas šalies kultūros ministrui Arūnui Gelūnui, Kultūros paveldo departamento direktorei, Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkei ir Šiaulių rajono merui pateikė siūlymą įsiklausyti į daugelio Šiaulių krašto ir visos Lietuvos žmonių nuostatą ir negriauti, o išsaugoti Kryžių kalno koplyčią.

Šiaulių krašto kultūros fondo valdyba posėdyje apsvarsčiusi problemą, kilusią dėl Kryžių kalno koplyčios, konstatavo, kad 1993 m. popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymui Kryžių kalne pastatyta koplyčia jau yra tapusi ne tik kraštovaizdžio dalimi, įamžinta Kryžių kalno fotografijų albumuose, turistiniuose leidiniuose ir lankytojų fotografijose, bet prie jos kasmet vyksta konfesiniai renginiai, maldininkų susibūrimai, apsilanko tūkstančiai turistų, kuriems pati koplyčia galėtų tapti gera Kryžių kalno apžvalgos vieta.

Suprasdamas, kad šiuo metu koplyčios lankymas ar jos panaudojimas konfesiniams bei kitokiems renginiams yra neįmanomas dėl avarinės grindų dangos būklės, fondas siūlo įsiklausyti į daugelio Šiaulių krašto ir visos Lietuvos žmonių nuostatą ir negriauti, o išsaugoti Kryžių kalno koplyčią. Ją prašoma paskebti popiežiaus Jono Pauliaus II memorialine vieta ir įtraukti į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Taip pat siūloma lėšas, numatytas koplyčiai nugriauti, skirti jai restauruoti, pakeičiant grindų dangą ir, jeigu reikalinga – kitas konstrukcijas, išsaugant pirminį architektūrinį sprendimą. Prašoma papildomai skirti lėšų koplyčios aplinkos sutvarkymui.

Kreipimąsi pasirašė Hubertas Smilgys, Lietuvos kultūros fondo Valdybos pirmininkas, Šiaulių krašto kultūros fondo pirmininkas, Rimantas Lazdynas, Šiaulių krašto kultūros fondo pirmininko pavaduotojas, žurnalistas, Natalija Borgerdt, kultūros veikėja, Lietuvos Karalienės Mortos premijos komisijos pirmininko pavaduotoja, Česlovas Dirkė, visuomenės veikėjas, tremtinių ir politinių kalinių sąjungos atstovas ir kt.

Etaplius.lt informacija

„Šiaulių žinios“ archyvo nuotr.

www.zemaitijosgidas.lt

Kultūros paveldas , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra