Lietuvos ir Rusijos pasieniečiai aptarė bendros sienos apsaugos klausimus

Autorius: Data: 2012-04-20 , 10:02 Spausdinti

VSAT rinktinių, saugančių sieną su Rusija, vadovai bendradarbiavimo ir kitus aktualius klausimus aptarė su kolegomis iš Kaliningrado srities.

Ketvirtadienį, 2012 m. balandžio 19 d., į Lietuvą dviejų dienų vizito atvyko Rusijos Federalinės saugumo tarnybos Pasienio tarnybos atstovas Lietuvos – Rusijos valstybių sienai Jurijus Radionovas ir Kaliningrado srities pasieniečių delegacija. Čia šie pareigūnai susitiko su VSAT pareigūnais, vadovaujamais tarnybos atstovo Lietuvos – Rusijos valstybių sienai Pagėgių rinktinės vado Rimanto Timinskio.

Susitikime taip pat dalyvavo VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės vadas Donatas Lengvinas, jo pavaduotojas Stasys Rožnys, Lazdijų rinktinės vadas Virgilijus Raugalė, jo pavaduotojas Edgaras Jaskelevičius, Pagėgių rinktinės vado pavaduotojas Gintautas Šarauskas ir Sienos kontrolės skyriaus viršininkas Laimonas Pocius.

Abiejų šalių pasieniečiai aptarė padėtį prie Lietuvos ir Rusijos sienos bei bendradarbiavimo priemones, kurios padės gerinti jos apsaugą. Buvo pasikeista statistine informacija apie 2012 m. I ketvirčio veiklos rezultatus bei aptartos priemonės, kurios padidintų sienos apsaugos efektyvumą. Be to, planuojama derinti sienos apsaugos klausimus 2012 m. pavasario-vasaros periodui.

Dviejų valstybių pasieniečiai tarėsi, kaip galima būtų pagerinti bendradarbiavimą ir keitimąsi informacija kurortinio sezono metu, kad būtų deramai užtikrinta valstybės sienos apsauga. Rusijos ir Lietuvos atstovai kalbėjo ir apie transporto priemonių eilių prie pasienio kontrolės punktų mažinimo galimybes.

Susitikime buvo suderinta kasmėnesinio apsikeitimo informacija apie valstybės sienos apsaugos rezultatus bendra forma.

Lietuvos siena su Rusija, kuri kartu yra ir Šengeno sutarties valstybių išorės sausumos siena, yra iš viso 294,4 kilometro ilgio, iš kurių 22,2 kilometro eina teritorine jūra. Trečdalis sienos eina Nemunu. Didžiąją dalį sienos su Rusija saugo VSAT Pagėgių rinktinė, taip pat jos ruožų apsaugą užtikrina Lazdijų ir Pakrančių apsaugos rinktinės.

VSAT Pagėgių rinktinės ryšių su visuomene specialistė Asta Šimkuvienė

Valstybės siena , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra