Už švarėjantį Ančios ežero dugną – akcija Veisiejų regioniniame parke

Autorius: Data: 2011-09-19 , 08:47 Spausdinti

Jau ketvirtą rudenį, prie Ančios ežero susirinko 24 narai ir jų pagalbininkai iš įvairių Lietuvos vietų dalyvauti ežero valymo talkoje. Akcijos „Už švarėjantį Ančios ežero dugną“ organizatorė Veisiejų regioninio parko direkcija sulaukė ir aplinkosaugininkų, seniūnijos darbuotojų, miestelio gyventojų pagalbos. Iš ežero ištraukta ir valtimis į krantą atplukdyta apie tris tonas šiukšlių. Ančia švarėja – tikina akcijoje dalyvavę narai mėgėjai.

Ketvirti metai iš eilės, kol ežere vanduo dar neatvėsęs, bet jau skaidrėja, iš visos šalies narai mėgėjai skuba į talką prie Ančios ežero Veisiejuose (Lazdijų r.). Narai atvyksta su šeimos nariais, draugais. Talkino ir penkių valčių ekipažai.

Porą valandų apie šešiasdešimt talkininkų, pasiskirstę į dvi grupes, darbavosi miestelio teritorijoje prie dviejų maudyklių. Vienoje vietoje prie mažojo fontano ir tilto, o kitoje – Ančios užutekyje, miestelio teritorijoje. Į vieną vietą neriama jau trečius metus iš eilės. Narai džiaugėsi, kad dugnas švarėja.

Šį kartą, beveik toje pačioje vietoje kaip ir pernai, narai rado naminei degtinei varyti skirto aparato antrą dalį, Matyt, degtindariui teko jo staiga atsikratyti…

Iš dugno ištraukta daug įvairių stiklinių ir plastikinių butelių, stiklainių, padangų, puodų, statinių. Aplinkui gyvenantys žmonės smalsiai dairėsi pro langus, bet talkinti neskubėjo. Vietos gyventojai sugeba ežere „paslėpti“ nebereikalingus baldus, vonias, šaldytuvus, pasenusias skalbykles, namų apyvokos daiktus. Vietiniai gyventojai šiukšlina jau mažiau – patikino narai.

Kasmet išrenkamas ir keisčiausias radinys – šįkart dantų protezai. Jie tinkami naudoti – juokavo talkininkai.

„Kitiems metams akcijos organizatoriai planuoja organizuoti stovykla jaunimui. Ketinama pasiūlyti dalyvauti Veisiejų regioninio parko teritorijoje esančioms keturioms mokykloms. Stovykloje ketinama supažindinti su ežero mikro pasauliu bei nardymo ypatumais, technika. Gal jaunimas, suvokęs kaip sudėtinga valyti vandens telkinius, kiek sugaištama laiko, kokios reikia įrangos ir lėšų atsakingiau elgsis gamtoje. Taps uoliais pagalbininkais išsaugant gyvąją gamtą“ – sakė Veisiejų regioninio parko direkcijos vyriausioji ekologė Irma Maciulevičienė.

Ateinančiais metais akcija iš Ančios ketinama perkelti į kitus Dzūkijos regiono ežerus.

Nuoširdžiai tikime, kad Ančia ateityje sulauks tik kultūringų poilsiautojų, o veisėjiškiai patys nebešiukšlins vandens telkinių ir drausmins netinkamai besielgiančius.

Prie Ančios ežero poilsiautojai atvyksta ne tik pasimaudyti, bet ir pasižiūrėti kelerius metus vienintelio Lietuvoje veikiančio šviesų ir muzikos fontano.

Veisiejų RPD archyvo nuotr.

www.vstt.lt

Parkai , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra