12 žygio diena: už Lietuvą varė Valstybės apsaugos tarnybinis šuo Rublis

Autorius: Data: 2011-07-19 , 15:01 Spausdinti

2011 m. liepos 18-ąją penkiolika Valstybės apsaugos tarnybos rinktinės vyrų pasišovė riste su kamuoliu įveikti visą atstumą iš Pagėgių iki Tauragės.

Nors saulė buvo itin kaitri, „Varom už Lietuvą“ žygyje pareigūnai nusprendė dalyvauti su pasieniečių lauko uniforma ir kareiviškais batais. Tokiomis sąlygomis kiekvienam įveikti po 6 kilometrus vyrams tapo dvigubu išbandymu.

„Kojas nutrynė, prakaitas liejosi visą kelią, bet esame labai laimingi gavę įžaidėjo garbės raštus. 30 kilometrų varę kamuolį tikrai būsim stipresni ir mūsų plojimai per čempionatą Lietuvos rinktinei skambės dar garsiau,“ – juokėsi kamuolį varęs pareigūnas Eligijus Paulauskas.

Mojuodami pro šalį važiuojantiems automobilių vairuotojams, rinktinės vyrai nepaisė karščio ir varė kamuolį nešini vėliavomis, rodydami triukus ir skanduodami šaukinius už Lietuvą.

Tauragės miesto link kamuolį varė ne tik uniformuoti pareigūnai, bet ir jų augintinis, tarnybinis belgų aviganis vardu Rublis, prieš tai štabo teritorijoje esančiame stadione pademonstravęs specialią su kinologu paruoštą programą.

12 dienos išvakarėse iš Jurbarkiečių rankų Pagėgiam perduotą kamuolį miestelėnai pasitiko nešini Lietuvos vėliavomis ir lydimi senovine karieta, įkinkyta sunkiųjų žemaitukų veislės arkliais.

Reikia išsaugoti gryną lietuvišką veislę, todėl Laisvę ir Sireną įkinkiau varyti už Lietuvą“, – šypsojosi penkiolika arklių auginantis veisėjas Vytautas Aleškevičius.

Prie Didžiosios ir Mažosios Lietuvos susijungimo paminklo susirinkę pasitikti kamuolį, Pagėgių gyventojai įveikė rekordą pasiekusius gelgaudiškiečius ir suskandavo tautos išrinktą Lietuvos rinktinės palaikymo skanduotę net 106,3 decibelų garsu.

Kamuolys iš Pagėgių Valstybės apsaugos tarnybos rinktinės vyrų rankų buvo perduotas Tauragės gyventojams. Čia jie kamuolį prie miesto ribos pasitiko skambant jungtinės Lauksargių ir Norkaičių kaimo kapelos dainoms.

Suorganizavę paplūdimio krepšinio varžybas, tauragiškiai, nepaisydami netikėtai užklupusio lietaus, toliau tęsė savo programą drauge su „Ugnies choru“, roko grupe, karate ir šokių kolektyvais.

Liepos 19-ąją „Varom už Lietuvą“ kamuolį 18 val. perėmė Raseiniai. Čia 19:30 val. jis buvo perduotas į Raseinių „IKI“ darbuotojų globą, kur praleidęs naktį, toliau nuo 14 val. tęs kelionę į Kelmę.

Kokias nuotaikas į kamuolį 12 žygio dieną įkrovė Pagėgių ir Tauragės gyventojai žiūrėkite per TV3 žinias.

Užfiksuotų kamuolio žygio akimirkų ieškokite interneto svetainėje: www.fanspace.com/varom

Šioje svetainėje taip pat galima užsiregistruoti ir atstovauti savo miestui ar kaimui dar neregėtame trijų milijonų rinktinės derinyje „Varom už Lietuvą“.

Vaizdo įrašai: www.youtube.com/varomuzlietuva

Daugiau informacijos: Aušra Kukelkaitė, „Varom už Lietuvą“ komunikacijos vadovė, +370 698 53443, ausra@varom.lt, www.fanspace2011.com/varom

Sportas , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra