1,125 mln. litų vertės lenkiška paukštiena prieglobsčio ieškojo „šešėlyje“

Autorius: Data: 2011-04-28, 16:39 Spausdinti

2011 m. balandžio 28 d. Vilnius

Vilniaus apskrities mokesčių inspekcija išaiškino turgavietės prekeivius, siekusius išvengti pridėtinės vertės mokesčio, nuslėpusius dalį pajamų ir produkcijos įsigijimo dokumentų

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) nustatė tris prekeivius prekiavusius atvėsinta paukštiena, kurie neapskaitė produkcijos įsigijimo už 1,125 mln. litų, nedeklaravo ir nesumokėjo apie 200 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM). Patikrinimo metu vienas prekiautojas deklaravo ir sumokėjo beveik 19 tūkst. litų PVM.

Visi trys prekeiviai, įsigiję verslo liudijimus, paukštiena prekiavo vienoje iš Vilniaus turgaviečių. Siekdami mokestinės naudos, jie pajamų ir išlaidų apskaitos žurnaluose registravo ne visas pajamas ir nuslėpė dalį paukštienos įsigijimo dokumentų.

„Patikrinimo metu AVMI specialistai nustatė, kad šie prekeiviai apskaitoje neužfiksavo paukštienos įsigijimo už 1,125 mln. litų, – pasakojo Vilniaus AVMI viršininko pavaduotojas Mindaugas Almantas, atkreipęs dėmesį, jog jie apskaitė tik iš Lietuvos gamintojų įsigytą paukštieną, tačiau įvežtą iš Lenkijos „pamiršo“. – Atsižvelgiant į vidutines paukštienos pardavimo kainas turgavietėse, jų apskaitoje įregistruotos pajamos yra ekonomiškai nepagrįstos: vien tik paukštienos įsigijimo išlaidos yra vidutiniškai 2–3 kartus didesnės nei jos pardavimo pajamos. Tačiau juk yra dar ir kitos veiklos sąnaudos, tokios kaip prekyvietės mokesčiai, vietos nuoma, privalomojo sveikatos draudimo įmokos, verslo liudijimo įsigijimas.“

Išanalizavusi šių prekeivių kiekvienais mokestiniais metais teikiamas deklaracijas, AVMI nustatė, jog visi deklaravo pajamas, nesiekiančias 100 tūkst. litų, neskaičiavo ir nemokėjo PVM.

„Todėl ir siekė nuslėpti dalį pajamų, kad, joms per 12 paskutiniųjų mėnesių viršijus nustatytą 100 tūkst. ribą, nereikėtų mokėti pridėtinės vertės mokesčio – iš viso apie 200 tūkst. litų“, – teigė M. Almantas.

Patikrinimo metu vienas iš prekiautojų deklaravo ir sumokėjo apie 19 tūkst. litų PVM, kitiems rekomenduota patiems patikslinti deklaracijas ir sumokėti PVM.

AVMI primena, kad gyventojai apie pastebėtus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę Mokesčių inspekcijos pasitikėjimo telefonu 1882 arba užpildę pasitikėjimo anketą, esančią VMI interneto svetainėje: http://www.vmi.lt/lt/?itemId=10240282.

Apie Valstybinę mokesčių inspekciją: Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI), vykdydama įstatymų jai pavestas funkcijas, atsakinga už 23 mokesčių administravimą, iš jų pagrindiniai – pelno, pridėtinės vertės, gyventojų pajamų, akcizo mokesčiai.

Valstybinės mokesčių inspekcijos sistemą sudaro biudžetinės įstaigos: centrinis mokesčių administratorius – VMI – ir vietos mokesčių administratoriai – apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos.

VMI teikia paslaugas ir konsultacijas visais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo klausimais, rengia mokesčių įstatymų komentarus, mokesčių deklaracijas ir jų užpildymo taisykles, vykdo mokesčių mokėtojų kontrolę, išieško laiku nesumokėtus mokesčius, grąžina pajamų mokesčio permokas, atlieka kitas įstatymų numatytas funkcijas. VMI veikia elektroninio deklaravimo sistema, leidžianti šalies mokesčių mokėtojams internetu pildyti ir pateikti deklaracijas, taip pat teikiama daug kitų elektroninių paslaugų. Lietuvos gyventojams ir įmonėms trumpuoju telefonu 1882 Mokesčių informacijos centras teikia konsultacijas gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų, pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto, pelno ir socialinio mokesčių, pajamų ir turto deklaravimo klausimais, teikia informaciją apie mokestinių procedūrų vykdymą ir bendrąją informaciją apie VMI.

Daugiau galima sužinoti interneto svetainėje www.vmi.lt.

Išsamesnė informacija žurnalistams: Ilona Velžytė, Vilniaus apskrities VMI Viešųjų ryšių skyriaus vedėja, tel.: +370 5 2687 670, mob.: +370 610 08433; el. p.: i.velzyte@vmi.lt

Andriaus Petrulevičiaus nuotr.

Vilnius , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra