100 metų jubiliejų švenčiančiam prelatui Ignui Urbonui – užsienio reikalų ministro sveikinimai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pasveikimo prelatą Igną Urboną 100 metų jubiliejaus proga.
 
„Jūsų gyvenimo kelias nusipelno aukščiausių pagarbos žodžių, nes visuomet buvote ir esate tikra dvasinių vertybių uola, pasiaukojimo ir tvirtybės pavyzdys mums visiems. Simboliška ir prasminga, kad Jūsų sukaktį pasitinkame ypatingais metais – šiemet minime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį, Žalgirio mūšio 600-ąsias metines ir Ateitininkų federacijos šimtmetį“ – sakoma Lietuvos diplomatijos vadovo gruodžio 3 dienos sveikinimo rašte.
 
Ministras pažymėjo ilgametę ir prasmingą prelato veiklą puoselėjant lietuvybę pasaulyje – „Visą savo gyvenimą Jūs ištikimai einate šiuo keliu. Jūsų ilgametė sielovadinė ir bendruomeninė veikla buriant draugėn toli nuo Tėvynės atsidūrusius mūsų brolius ir seseris, darbas su pasaulio lietuvių jaunimu, akademinė išmintis ir intelektuali mintis įkūnija tauriausias pasaulio lietuvių šeimos vertybes.“
 
Ministras padėkojo prelatui už tautinės savasties palaikymą ir palinkėjo jam stiprybės ir sveikatos.
 
I. Urbonas 1910 metais gimė Alytaus apskrityje, 1930 metais įstojo į Kauno kunigų seminariją ir Vytauto Didžiojo universiteto Teologijos fakultetą, 1935 metais tapo kunigu. 1944 metais pasitraukė į Vakarus. Atvykęs į Vokietiją jis dirbo Freiburgo vyskupijoje, 1945-1949 metais studijavo Bonos universiteto filosofijos fakultete, kurį pabaigė istorijos ir filosofijos daktaro laipsniu. 1949 metais kunigo Antano Deksnio kvietimu atskrido į Ameriką. 44 savo kunigavimo metus prelatas darbavosi Šv. Kazimiero parapijoje JAV Indianos valstijoje.
 
I. Urbono darbai neapsiribojo tik parapijos veikla, jis prisijungė prie Čikagos lietuvių veiklos, dalyvavo tokiose organizacijose kaip Lietuvių istorijos draugija, Katalikų mokslo akademijos židinys ir kitose. Prelatas dirbo su lietuvišku jaunimu, ypač su Moksleiviais ateitininkais ir Sendraugiais. I. Urbonas rašė straipsnius meno ir religinėmis temomis į žurnalus „Aidai“, „Naujas gyvenimas“, „Lux Christi“, „Lietuvių praeitis“. Taip pat lietuviškuose laikraščiuose „Draugas“, „Tėviškės žiburiai“ buvo spausdinami jo straipsniai meno ir istorinėmis temomis.
 
2010 metų gruodžio 5 dieną prelatas I. Urbonas šventė 100 metų jubiliejų.
 
www.urm.lt
 
Nuotraukoje: Prelatas I. Urbonas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra