100-ajam Lietuvos gimtadieniui – trejų metų žygis per pasaulį

Autorius: Data: 2015-03-18 , 18:36 Spausdinti

 LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Artėjant 100-ajam Lietuvos gimtadieniui, keliautojai ir žinomi visuomenės veikėjai jau dabar valstybei ruošia ypatingą dovaną – precedento neturintį trejų metų trukmės lietuvių žygį per pasaulį. Kelionės metu ekipažas lankys visame pasaulyje įsikūrusias lietuvių bendruomenes. Iš viso bus aplankyta 100 valstybių ir įveikta 200 tūkst. kilometrų. 

Pasak kelionės organizatoriaus Gintauto Babravičiaus, be to, kad šitaip bus įprasmintas 2018 m. minėsimas Lietuvos 100-metis, keliauti norisi, nes tai yra įdomu, o įspūdžiais smagu pasidalyti su kitais: „Antras malonumas – apie pasaulio, kultūrų, žmonių įvairovę papasakoti tiems, kurie nekeliauja. Keliauti, matyt, yra kažkoks genetinis kodas.“

Beje, neslepia G. Babravičius, aplankyti 100 šalių nebuvo specialus sumanymas – tiesiog išėjo gražus sutapimas. Kita vertus, aptariant maršrutą, kai aplenkti kurias šalis buvo nuspręsta sąmoningai.

„Kai kurie kraštai  yra pavojingi dėl politinių neramumų, religinių nesutarimų, o rizikuoti žmonių gyvybe arba sveikata niekas nesiruošia. Norisi, kad ši kelionė, kaip ir kitos, būtų kiek įmanoma saugi“, – pabrėžia pašnekovas.

Tačiau, pastebi jis, vis dėlto kelionė bus ekstremali: „Pakeliui turėtume pravažiuoti ir pro šalčiausias žemynines vietas Rusijoje, ir pro sausiausias vietas, pavyzdžiui, Atakamos, Namibo ar Gobio dykumas. Taigi ekstremalių vietų bus daug.“

Paklaustas, kaip apskritai kilo toks sumanymas, G. Babravičius sako, kad kažkada į akis jam pakliuvo britų kelionė: jie nukako iki paties Čiukotkos pusiasalio galo, ryčiausio Eurazijos taško, prisitaisę pontonus perplaukė Beringo sąsiaurį ir pratęsė savo kelionę Amerikos žemyne.

„Kai taip toli nukankama, maršrutas natūraliai klostosi per abi Amerikas, paskui – Australiją, Pietryčių Aziją. Aplenkiame pavojingus taškus, tokius kaip Pakistanas, Afganistanas, Sudanas, Somalis, iš Indijos vėl keliamės į Tanzaniją, vykstame iki Pietų Afrikos Respublikos, paskui vakarine pakrante – atgal į Europą“, – pasakoja kelionės organizatorius.

Lietuva ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra