10 integruotų europietiškų pamokų bibliotekoje

Autorius: Data: 2014-05-13 , 08:24 Spausdinti

Gegužės 9-ąją Zarasų viešosios bibliotekos vidiniame kiemelyje su trenksmu paminėta Europos diena ir 10 metų Lietuvos narystės Europos sąjungoje sukaktis. 10 metų – 10 intriguojančių pamokų, kurių dėka šventė tapo ne tik smagi, bet ir turininga.

1. Dailės / Pilietinio ugdymo pamoka

Nuo pat ryto vidinis bibliotekos kiemelis nusidažė spalvingais Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos moksleivių piešiniais. Jie dalyvavo piešinių kreidelėmis konkurse „Mano tėveliai balsuos“. Džiugu, kad mažieji bibliotekos skaitytojai žino apie Lietuvos narystę Europos sąjungoje, dabar vykstančius Lietuvos Respublikos Prezidento ir gegužės 25-ąją vyksiančius Europos Parlamento rinkimus.

2. Muzikos / Politologijos pamoka

Oficialia šventės pradžia tapo Lietuvos Respublikos ir Europos sąjungos vėliavų įnešimas skambant ES himnui – Ludwigo van Beethoveno sukurtai Devintosios simfonijos „Odei džiaugsmui“ (čia šauniai patalkino Zarasų Šaulių 7-oji kuopa „Vytis“).

3. Linksmoji paskaita apie ES

Visagino Europos informacinio centro vadovė Indrė Gruodienė įdomiai ir intriguojančiai pasakojo apie ES, jos susikūrimą, politiką, kuo ji mums naudinga ir kaip keičia mūsų kasdienį gyvenimą.

4. Istorijos / Geografijos pamoka

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistai šventei rengėsi gerokai anksčiau ir pasiskirstę komandomis piešė ES šalių plakatus, kuriuose kūrybiškai apžvelgė jų geografiją, istoriją, narystę ES ir įdomius išskirtinius faktus. Šventės metu kiekviena komanda savąjį plakatą pristatė papildydama dar daugiau įdomių faktų.

5. Geografijos / Fotografijos pamoka

Didelio susidomėjimo sulaukė keletą savaičių prieš šventę paskelbtas fotografijų konkursas „Mano aplankyta ES šalis per 10 metų“. Zarasiškiai konkursui atsiuntė per aštuoniasdešimt nuotraukų, kuriose užfiksuotos gražiausios kelionių po ES akimirkos. Prie iniciatyvos sukurti virtualią kelionių fotogaleriją itin aktyviai prisidėjo keliauti mėgstantys bibliotekininkai, tačiau jie, žinoma, į prizus nepretendavo. Išrinkti nugalėtojus padėjo laikraščio „Zarasų kraštas“ fotokorespondentas Vasilijus Kukonenka. Jais tapo:

Ana Gečiauskienė (fotografija „Taikos balandžiai), tautinių šokių kolektyvas „Ežerūnas“ (fotografija „Slovėnija“), Vilma Mickutė („Komercinio banko bokštas Frankfurte prie Maino“), Gintarė Laurikėnienė („Šv. Jeronimo vienuolynas Portugalijoje), Darius Kiniulis („Livonijos Turaidos pilis iki šiol stebina savo aukščiais“), Kristina Burokaitė  („Austrija. O kaip norėčiau paskęst debesyse…“), Kristina Buivaitė („Prancūzija, Paryžius. Prie Švč. Jėzaus Širdies bazilikos“), Violeta Gaidienė („Prancūzija. Vilandri pilies sodai“), Tautvilas Mičiūnas („Europa pro automobilio langą“), Birutė Andrijauskienė („Italija. Montepulciano stogai“), Evgenia Bannikova („Kiek valandų? Orso muziejus, Paryžius, Prancūzija“), Simonas Dumbrava („Slovakija. Spišo pilis“).

Kviečiame laimėjusių fotografijų autorius į biblioteką (Skaitytojų aptarnavimo skyrių, tel. 52386) atsiimti pelnytų prizų!

6. Bendradarbiavimo / Geometrijos pamoka

Ryte mažųjų šventės dalyvių piešiniais užpildyti simboliai ES 10 vėliau tapo gyvąja kolona. Pasirodo, ne taip ir lengva į nurodytą formą visiems drauge sustoti gražiai, lygiai, išgirsti vienas kitą ir konstruktyviai bendradarbiauti. Tačiau juk tam ir mokomasi!

7. Veksilologijos pamoka

Lotyniškai žodis vexillum reiškia vėliava, todėl tikrų tikriausia veksilologijos pamoka galima būtų pavadinti vykusią blic viktoriną apie ES vėliavas. Geriausiai čia sekėsi dalyvavusiems integruotoje istorijos / geografijos pamokoje ir patiems piešusiems ES šalių vėliavas.

8. Fotografijos / botanikos / anglų kalbos pamoka

Europos dienos proga Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys, Zarasų miškų urėdijos urėdas Rimantas Jurevičius bibliotekai padovanojo įspūdingą fotoalbumą „Miškan eini“ (sudarytojai Jonas Danauskas ir Remigijus Ozolinčius). Ši knyga – tai vykęs bandymas pratęsti miškų poemą, kurią prieš pusantro šimto metų Lietuvai padovanojo Antanas Baranauskas. Nuotraukas albume papildo poeto eilės ir glausta informacija apie Lietuvos miškus. Viskas išversta ir į anglų kalbą, todėl albumas tampa patrauklus ne tik vietiniams gyventojams, bet ir svečiams iš užsienio.

9. Kulinarijos pamoka

Šventinis tortas buvo ypatingas, papuoštas trimis gražiausiomis spalvomis – geltona, žalia ir raudona. Apie artėjančius rinkimus neleido pamiršti užrašas „Aš irgi balsuosiu“.

10. Muzikos / Geografijos pamoka

Šventę pavadinimu „ES + Mes = 10 metų kartu“ baigė „Eurovizijos konkurso“ atrankose pastebėta ir lietuviškaisiais „The Beatles“ vadinama jaunimo grupė „The Independent“. Jie visus pakvietė kartu šokti ir liksmai padūkti.

Šventę bibliotekoje rėmė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Ačiū visiems dalyvavusiems ir aktyviai prisidėjusiems. ES + Mes = 10 metų kartu!

Virginija PUPEIKYTĖ, Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Autorės ir Martin Eliseo Rodriguez nuotr.

Daugybę šventės akimirkų rasite virtualioje fotogalerijoje bibliotekos žiniatinklyje http://www.zarasubiblioteka.lt/lt/foto-galerijos/2168-europos-dienos-svente.

Kultūra , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra