„Žemės valanda“ pakvies žmones 60 minučių išjungti šviesą

Autorius: Data: 2011-03-14 , 13:08 Spausdinti

„Žemės valanda“ pakvies žmones 60 minučių išjungti šviesą

2011 m. kovo 26 d., šeštadienį, 20.30 val. vietos laiku daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje vienai valandai išjungs šviesas, taip leisdami planetai 60 minučių atsikvėpti. Šiuo simboliniu geros valios aktu globalios akcijos „Žemės valanda“ dalyviai pakvies susimąstyti, ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad sumažintume pragaištingus žmogaus veiklos padarinius gamtai. 

„Stebėdami įsisiautėjusią stichiją Japonijoje, Naujojoje Zelandijoje, Kinijoje, Indonezijoje, nusinešusią tūkstančių žmonių gyvybių, negalime užmerkti akių į planetos siunčiamus perspėjimus. Susirūpinimą kelia jau ne be tai, kaip gyvens mūsų ateities kartos, bet kaip gyvensime mes patys, jei nepakeisime savo požiūrio. Džiaugiuosi, kad dalyvaudami šioje akcijoje Lietuvos žmonės yra kartu su pasauliu ir atsakingai bei sąmoningai žvelgia į ateitį,“ – sakė „Žemės valandos“ ambasadorius, baigęs savo kadenciją LR prezidentas Valdas Adamkus.

Praėjusiais metais akcijoje dalyvavo 128 pasaulio šalys, tarp kurių – ir Lietuva. Akcija startavo Druskininkuose, kur buvo užgesintos šviesos sanatorijose, bažnyčiose, viešbučiuose, pagrindinėse gatvėse, o pagrindinėje aikštėje susirinko žvakutėmis nešini žmonės.

Šiemet, likus kiek daugiau nei savaitei iki „Žemės valandos“ jau aišku, kad nepaisant religinių, rasinių, tautinių skirtumų, valandai užges Indijos vartai Bombėjuje, Eifelio bokštas Paryžiuje, Brandenburgo vartai Berlyne, Atpirkėjo Kristaus statula Rio de Žaneire, Nacionalinis Mauzoliejus Pakistane, Pasaulio prekybos centro dangoraižiai Pekine, Karaliaus rūmai Bankoke, Didžioji Sinagoga Budapešte, Helsinkio katedra, Ganto tiltas Los Andžele ir dar daug kitų reikšmingų pasaulinio garso objektų. Šie objektai taps stipriais simboliais, primenančiais, ką galima nuveikti, kai žmonės, organizacijos ir vyriausybės susivienija bendram tikslui.

Pilietinės iniciatyvos „Žemės valanda“ koordinatoriai Lietuvoje 2011 m. kovo 26 d. 20.30 val. kviečia visus šalies gyventojus išjungti valandai visus nebūtinus šviesos šaltinius ir parodyti rūpestį mūsų planeta. Prisidėti prie „Žemės valandos“ kviečiami Lietuvos miestai ir kaimeliai, mokyklos ir universitetai, nevyriausybinės organizacijos ir verslo įstaigos, darbdaviai ir darbuotojai, jaunimo, visuomeninės ir religinės organizacijos, vaikai ir suaugusieji.  

Pasaulinę iniciatyvą „Žemės valanda“ vykdo WWF („World Wide Fund of Nature“) – viena iš išdidžiausių ir gerbiamiausių gamtosaugos organizacijų pasaulyje. Žemės valanda prasidėjo nuo vieno miesto – Sidnėjaus. Jau po metų idėja apskriejo visą pasaulį ir dabar „Žemės valanda“ vadinama didžiausiu savanorišku žmonijos geros valios aktu.

Daugiau informacijos: www.zemesvalanda.lt

Asmuo kontaktams: Aušra Kukelkaitė, „Žemės valandos“ Lietuvoje atstovė ryšiams su visuomene, mob. tel. +370 612 22823, info@zemesvalanda.lt

Nuotraukose:

1, 2. 2010-iais metais per Žemės valandą užgesusi Vilniaus Rotušė

3, 4. 2010 m. užgesusi Druskininkų savivaldybė (Rimo Kvaraciejaus nuotr.)

Pasaulis , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra