„Žaliosiose europiečių atostogose“ apsilankė virš šešių tūkstančių žmonių

Autorius: Data: 2011-08-16 , 13:45 Spausdinti

Pirmadienio (2011 m. rugpjūčio 15 d.) vakarą Palangoje baigėsi „Žaliųjų europiečių atostogų“ renginiai. Keturias dienas vykusioje šventėje apsilankė virš šešių tūkstančių žmonių, aktyviai dalyvavusių projekto veiklose, gilinusių žinias apie ekologiją ir atliekų rūšiavimą.

Šiemet palangiškiai ir poilsiautojai buvo labai aktyvūs – dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, pažintinėse veiklose, domėjosi atliekų rūšiavimo svarba. Renginio lankytojai teigiamai vertino edukacines projekto veiklas ir žadėjo atsakingai rūšiuoti buitines atliekas, o nuolatiniai projekto dalyviai sakė lauksią „Žaliųjų europiečių atostogų“ Palangoje ir kitais metais“, – sakė projektą inicijavusios Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje komunikacijos skyriaus vadovė Renita Paleckienė.

Renginių lankytojai ir dalyviai iš įvairių atliekų gamino galvos apdangalus, aprangos aksesuarus, kūrė interjero detales ir menines instaliacijas. Vadovaujami M. Tendziagolskio, keliasdešimt savanorių Palangos paplūdimyje rinko šiukšles ir iš jų pagamino skulptūras. Vadovaujami muzikantų Tomo Dobravolskio ir Laimono Stasiulionio, šventės dalyviai iš atliekų gamino muzikos instrumentus ir visi drauge surengė ritmingą fiestą.

Kaip ir pernai, itin daug žmonių sutraukė kiekvieną vakarą „Žaliųjų europiečių atostogų“ pramogų zonoje rengti gyvo garso koncertai. Didžiulio žiūrovų susidomėjimo sulaukė „Skamp“ lyderio Viktoro Diawaros ir menininko Mindaugo Tendziagolskio pasirodymas – muzika instrumentais, pagamintais iš ledo, Amberlife ir grupės gyvo garso koncertas, Kretingos kojūkų teatro ir Visagino kultūros centro vaidinimai, šokis burbuluose „Jūros perlai“ ir projekto renginius vainikavęs Telšių Smaragdinio choro, vadovaujamo Deivydo Zvonkaus, koncertas. Net paskutinį rengnių vakarą netikėtai prapliupęs lietus neišvijo iš aikštės žiūrovų – skėčių jūra bangavo muzikos ritmu.

Žaliąsias europiečių atostogas“ Palangoje ketvirtus metus iš eilės rengė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su projekto partneriais: Palangos miesto savivaldybe, Palangos miesto savaivaldybės viešąja biblioteka, LR Aplinkos ministerija, Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje ir „Eko laboratorija“.

Renginio programa ir fotoreportažas: http://ec.europa.eu/lietuva/news_hp/news/09082011_zaliosios_atostogos_palangoje_lt.htm

 

Europos Komisija (EK) ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra