„Žaliosios europiečių atostogos 2012” kvies domėtis atsinaujinančiais energijos šaltiniais

Autorius: Data: 2012-08-08 , 12:54 Spausdinti

Šį penktadienį pajūryje prasideda „Žaliųjų europiečių atostogų“ šešių dienų renginių maratonas. Jau penktus metus rengiamo projekto tikslas – atkreipti gyventojų dėmesį į aplinkos tausojimo svarbą.

Šiemet ypatingas dėmesys skiriamas supažindinimui su atsinaujinančiais energijos šaltiniais, jų naudojimo galimybėmis bei perspektyvomis mūsų šalyje. Edukaciniai užsiėmimai, konkursai, „Žalioji laboratorija“, vaidinimai, koncertai ir kiti nemokami renginiai vyks Palangoje rugpjūčio 10-13 dienomis ir Klaipėdoje rugpjūčio 14-15 dienomis nuo 18 iki 22 val.

Projekto iniciatoriai ir organizatoriai – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Europos Parlamento informacijos biuras ir LR užsienio reikalų ministerija

„Žaliosios europiečių atostogos“ jau tampa svarbia ekologinio sąmoningumo formavimo tradicija mūsų šalyje, – sako  Giedrius Sudikas, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas. – Šiais metais pajūrio gyventojus ir poilsiautojus kviesime susipažinti su atsinaujinančių energijos šaltinių teikiamomis galimybėmis, atliekų rūšiavimo privalumais, teiksime patarimus, kaip išsirinkti ekologiškus produktus.“ Pasak Giedriaus Sudiko, „Žaliosios europiečių atostogos“ ypatingą dėmesį skiria vaikams, jaunimui ir šeimoms, nes siekiama ugdyti aplinką tausojančią kartą.

Renginiai prasideda penktadienį, rugpjūčio 10 dieną, 18 val. Palangos miesto centrinėje aikštėje. Čia dviem dienoms įsikurs „Žalioji laboratorija“, kurioje jaunieji išradėjai demonstruos chemijos ir fizikos eksperimentus, gyvai iliustruojančius gamtoje vykstančius pokyčius, susijusius su klimato kaita, bus įrengti stendai, kurie padės suprasti, kaip gali būti panaudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai. Čia bus demonstruojama ir buitinė kogeneracinė elektrinė, gaminanti autonominę elektros energiją. Taip pat poilsiautojai galės išbandyti elektrinius dviračius, vyks kūrybinės dirbtuvės vaikams, Šiaurės ministrų tarybos Lietuvoje rengiamas konkursas „Mūšis dėl žemės”, Lietuvos jūrų muziejaus edukacinė paskaita apie ekologiškas jūrinio transporto ir ryšio priemonės.

Rugpjūčio 12 – 13 dienomis projekto renginiai ir „Žalioji laboratorija“ persikels į šalia Palangos esantį pramogų kompleksą „HBH Juozo alus“, o rugpjūčio 14 -15 dienomis – į Klaipėdos Teatro aikštę. Čia taip pat vyks konkursai, kūrybinės dirbtuvės, žiūrovai ne tik pamatys spektaklį, pastatytą pagal lietuvių rašytojo J. Lauciaus pasaką, bet ir galės pabendrauti su pačiu autoriumi, bus rodomos Klaipėdos Pilies teatro paruoštos improvizacijos, koncertuos Egidijus Sipavičius, grupės „Pikaso“, „Čilinam“, „Old City Band“.

Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos Valdymo partnerystės projekto lėšų.

Išsami renginių programa – http://ec.europa.eu/lietuva/news_hp/news/zaliosios_europieciu_atostogos_2012_lt.htm

Papildomą informaciją apie projektą teikia Giedrius Sudikas, EK atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas, el. paštas giedrius.sudikas@ec.europa.eu; tel. 8650 90630.

Papildomą informaciją apie renginius teikia Ramunė Rupšytė, VšĮ „Pirmoji kava“ projektų vadovė, el. paštas ramune@jmr.lt; tel. 8620 60882.

Indrė TRAKIMAITĖ

GamtosaugaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra