„Žalgirio mūšio“ paveikslo eksponavimas pratęsiamas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Į Vilniuje, Radvilų rūmuose, vykstančią tarptautinę parodą „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje… Žalgirio atodangos“ toliau plūsta lankytojai iš visos Lietuvos, sako parodos rengėjai.
 
Naujausiais duomenimis parodą aplankiusiųjų skaičius sparčiai artėja prie 13 tūkst.
 
Dėl didelio žmonių susidomėjimo didžiausia kada nors Lietuvoje rodyta drobe bei pačia paroda, jos organizatoriai susitarė su šį paveikslą eksponuoti teisę turinčia Valbžycho meno galerija dėl „Žalgirio mūšio“ išgabenimo atidėjimo ir skelbia, kad istorinę dioramą pamatyti tarptautinėje parodoje dar bus galima iki šių metų gruodžio 19 dienos.
 
„1910 metais, švenčiant Žalgirio pergalės 500-ąjį jubiliejų Lenkijoje, nutapytas batalinis paveikslas įdomus ne tik savo įspūdingais matmenimis. Jis vertingas ir kaip istorinės atminties kultūros faktas, liudijantis šios pergalės idėjos gyvybingumą“, – teigia Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja Jolanta Karpavičienė.
 
Tarptautinė paroda „Kaip atsitiko Didžiajame mūšyje… Žalgirio atodangos“ surengta 600-ųjų Žalgirio mūšio pergalės metinių minėjimo proga.
 
Parodos eksponatai – o jų arti trijų šimtų – atskleidžia, kodėl jau amžininkai Žalgirio mūšį pradėjo vadinti Didžiuoju ir kaip klostėsi šios pergalės atminimo tradicija nuo XV a, iki šių dienų. Eksponatus šiai parodai skolino 12 muziejų ir mokslo bei kultūros organizacijų iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos.
 
Prie jos organizavimo prisidėjo 34 institucijų mokslininkai bei muziejininkai iš Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Čekijos, viso iš 9 valstybių.
 
Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų nuotr.
 
www.lrt.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra