„Westinghouse“ pristatė savo pasiūlymą investuoti į Visagino AE

Autorius: Data: 2011-06-23, 17:06 Spausdinti

2011 m. birželio 23 d. „Westinghouse“ bei jos motininės kompanijos „Toshiba“ delegacijos per susitikimus su Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi, naujosios atominės elektrinės (AE) projekto įgyvendinimo Komisija, Europos Komisijos, regiono partnerių – Estijos, Latvijos ir Lenkijos – atstovais pristatė pasiūlymą investuoti į naująją Visagino AE. „Westinghouse“ yra pateikusi pasiūlymą investuoti ir vystyti Visagino AE projektą.

Džiugu, kad Lietuvoje galėjome priimti vieną iš branduolinių technologijų lyderių – „Westinghouse“ bei jos motininę kompaniją „Toshiba“, išreiškusių susidomėjimą investuoti ir vystyti Visagino AE projektą“, – sakė Vyriausybės vadovas A. Kubilius.

Pasak A. Kubiliaus, „Westinghouse“ delegacijos pristatytas pasiūlymas parodė, kad potencialus strateginis investuotojas rimtai vertina Visagino AE projektą.

Teigiama, kad regioninis Visagino AE projektas yra vienas iš labiausiai pažengusių naujų atominių elektrinių projektų Europoje. Yra baigti pagrindiniai projekto parengiamieji darbai, įskaitant Espoo konvenciją atitinkantį poveikio aplinkai bei aikštelės tinkamumo įvertinimus, kurių rezultatus patvirtino ir Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ekspertų misijos.

Planuojama, kad Visagino AE statybos darbai prasidės 2014 m., o elektros energiją elektrinė pradės gaminti nuo 2020 m.

Spaudos tarnyba 

Atominė elektrinė , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra