„Vilniaus jovarai“ subūrė jau ketvirtą kartą

Autorius: Data: 2012-06-07 , 14:48 Spausdinti

Edita KOMAROVA, Lentvaris

Menas turtina žmogų, suteikia dvasinio peno, pakylėja virš kasdienybės, o svarbiausia – jungia žmones. Tai tik patvirtina Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje 2012 m. gegužės 25 d., penktadienį, įvykusi jau tradicine tapusi ketvirtoji Vilniaus rajono lietuviškų mokyklų meno šventė Vilniaus jovarai, kurios tikslas puoselėti lietuvišką kultūrą. Šventę organizavo lietuvių švietimo draugija „Rytas“ ir Juodšilių „Šilo“ gimnazija.

Juodšilių lietuviška vidurinė mokykla įsteigta 1991 m. buvusios berniukų kolonijos vietoje, atskyrus lietuviškas klases. Tuomet valstybine kalba pradėjo mokytis 180 mokinių. Dabar gimnazijoje mokosi 406 mokiniai. Nuo 2011 m. gruodžio 1 d. veikia dvi ikimokyklinio ugdymo grupės (40 vaikų), o š. m. birželio 1 d. atidarytas Vaidotų skyrius (20 vaikų). Moksleiviai atvyksta iš įvairių apylinkių, tokių kaip Kalviškiai, Valčiūnai, Terešiškiai, Parudamina ir t. t.

Mokslo metus vainikavusioje meno šventėje dalyvavo Mickūnų vaikų lopšelis-darželis, Rudaminos vaikų darželis, Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazija, Rudaminos „Ryto“ gimnazija, Buivydiškių pagrindinės mokyklos Karvio ir Čekoniškių skyriai, Riešės gimnazija, Kalvelių 2-oji vidurinė mokykla, Rukainių vidurinė mokykla, Marijampolio vidurinė mokykla, Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo vidurinė mokykla, Juodšilių „Šilo“ gimnazija, Paberžės „Verdenės“ vidurinė mokykla, Eitminiškių vidurinė mokykla, Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinė ir Bezdonių vidurinė mokyklos, Nemenčinės Gedimino gimnazija. Visi pasirodę kolektyvai buvo apdovanoti. Šventę papuošė ir garbingi svečiai: Vytauto Landsbergio fondo valdybos pirmininkė prof. Gražina Landsbergienė, lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininkas Algimantas Masaitis, ŠMM Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas, Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos pirmininkė Danguolė Sabienė, Trakų švietimo centro direktorė Nijolė Lisevičienė, Trakų r. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos direktorius Jonas Kietavičius.

A. Masaitis šį renginį apibūdino kaip puikią gegužinę, kurioje mažieji gali pažaisti, o atvykę kolektyvai pasirodyti puikioje estradoje. Siekiama, kad mokiniai ir mokytojai pajaustų šventės nuotaiką, pailsėtų ir sėkmingai užbaigtų mokslo metus.

Viena iš šios šventės rėmėjų Vytauto Lansbergio fondo valdybos pirmininkė prof. G. Landsbergienė džiaugėsi mokytojų ir mokinių išradingumu, pasiruošimu, sugebėjimais, atsakomybe. Fondas įkurtas 1991 m. Daugiausia lėšų (tris ketvirtadalius) skiria vaikams su negalia, o likusi dalis atitenka jaunųjų menininkų reikmėms, įvairioms muzikos įstaigoms ir renginiams palaikyti. Kaip pasakojo prof. G. Landsbergienė, yra didelis noras bendrauti su Vilnijos kraštu. Dėmesys į šį kraštą buvo atkreiptas dėka Julijos ir Emilio Sinkių, kurie 1990 m. skyrė lėšų Vilnijos krašto mokyklų kompiuterizacijai. Tuomet G. Landsbergienė surado profesionalą, kuris apvažiavo 14 mokyklų ir nustatė, ko reikia kiekvienai mokymo įstaigai. Tokia programa pradėjo tęstis: paskelbti 7 konkursai, iš kurių vienas buvo skirtas tik Vilnijos kraštui. „Paskui skyriau dar 2 konkursus tik Vilnijos krašto moksleiviams, – apie Fondo veiklą pasakojo prof. G. Landsbergienė. – Tai Vasario 16 d. ir Kovo 11 d. skirtas konkursas nepriklausomybės tema, antras konkursas – Žalgirio mūšio tema. Džiugu, kad šiame konkurse dalyvavo labia daug vaikų. Buvo įdomu sužinoti, kaip vaikai suvokia savo ateitį.“

Paskutinis projektas buvo Rytų Lietuvos mokyklų meninės raiškos programų konkursas „Kuo man graži Tėvynė Lietuva?“, kuriame dalyvavo 36 mokyklos. Vyko trys regioninės perklausos, o finalinis pasirodymas buvo LR Seimo rūmuose. Dėka LR kanclerio Deivido Matulionio, Astos Markevičienės ir kitų mokiniai ir mokytojai jautėsi pakylėtai, nuoširdžiai džiaugėsi, kad yra Lietuvos piliečiai.

Reiktų linkėti, kad būtų kuo daugiau tokių renginių, kurie atskleidžia jaunų žmonių meninius gebėjimus, ugdo tautinę savimonę, plačiau supažindina su krašto istorija.

Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

Nuotraukose:

1. Kalvelių 2-osios vidurinės mokyklos mokinių šokis

2. Vytauto Landsbergio fondo valdybos pirmininkė prof. G. Landsbergienė „Vorutos“ ats. redaktorei pasakojo apie fondo veiklą

Voruta. – 2012, birž. 9, nr. 12 (750), p. 12.

Rytų Lietuva , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra