„Tūkstantinis“ paminklas – pagaliau patvirtintas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos paminklo paramos fondo iniciatyvinė grupė Klaipėdos savivaldybėje pristatė galutinį paminklo Lietuvos vardo tūkstantmečiui projektą.

Aikštelėje prie „Meridiano“ liepos mėnesį bus atidengtas beveik 7 metrų aukščio granito ir bronzos monumentas, vaizduojantis raitelį ant žirgo, iškilusį virš kolonos.

Skulptoriaus Regimanto Midvikio, architekto Vytenio Mazurkevičiaus ir konstruktoriaus Tautvydo Tubio kūrinio projektas buvo šiek tiek pakoreguotas, atsižvelgus į Architektų sajungos ekspertų pasiūlymus. Pakeista paminklo pjedestalinė dalis – vietoje anksčiau numatytų trinkelių apačioje bus sukonstruotas 40 cm aukščio granito žiedas, taip pat numatytas papildomas kūrinio apšvietimas – paminklą iš apačios apšvies keturi taškiniai prožektoriai ir dar du prožektoriai, pritvirtinti prie jau esančių stulpų, bus nukreipti į skulptūrinę kompozicijos dalį.

Savivaldybėje parodytas monumento maketas.

Vietos paminklui pasirinkimą jo autoriai motyvavo tuo, jog Danės pakrantė visada buvo rekreacinė Klaipėdos miesto zona, mėgstama miestelėnų pasivaikščiojimų vieta.

Susirinkusiesiems R. Midvikis pristatė užrašo, kuris bus iškaltas ant pilko granito kolonos, projektą. Stilizuotas užrašas Lietuvos vardo tūkstantmečiui bus parašytas lietuvių ir lotynų kalbomis su romėniškais skaičiais.

Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos paminklo paramos fondo pirmininkas Valentinas Greičiūnas informavo, jog paminklas jau pradėtas – iš Kinijos sėkmingai atgabentas granitas, iš kurio padaryta kolona ir rutulys saugoma Klaipėdos krovinių terminale ir skulptorių dirbtuvėse. R. Midvikis šiuo metu dar koreguoja bronzinės paminklo dalies maketą.

Paminklo Lietuvos vardo tūkstantmečiui projektas iš viso kainuos apie 350 tūkstančių litų. Šiuo metu fondas jau yra surinkęs 250 tūkstančių litų.

Paminklo statybas palydės dar ir atskiras reprezentazinis leidinys.

Statant paminklą į žemę bus įleista kapsulė su laišku ateities kartoms. Galimą laiško tekstą pirmadienį susirinkime pristatė Stasys Vaitekūnas.

www.ve.lt.

Nuotraukoje: Aikštelėje prie „Meridiano“ liepą bus atidengtas beveik 7 m. aukščio granito ir bronzos monumentas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra