„Trakų fanfarinė savaitė“ skelbia pradžią

Autorius: Data: 2012-07-30 , 10:52 Spausdinti

Visą gyvenimą mus nuolat lydi gausybė garsų. Ilsimės ar dirbam, džiaugiamės ar liūdim, galiausiai norim to ar nenorim garsų kakofonija įtraukia mus į savąjį verpetą. Net ir visišką tylą suvokiame girdėjimu, klausa, tačiau tereikia organizuoti aplink mus sklendžiančius garsus ir gimsta ji – muzika. Lyg septynios gamos natos plačiai nuskambėjo garsas apie pirmą kartą 2005 m. Trakų meno mokyklos surengtą tarptautinę vasaros meistriškumo mokyklą „Trakų fanfarinė savaitė“. Šiemet ji – jau aštuntoji. Garsų oktava turi savybę plėstis, peraugti iš vienos į kitą, tad ir meninis – edukacinis projektas pučiamiesiems, mušamiesiems instrumentams ir fanfariniam orkestrui, šiemet užbaigiantis vieną oktavą, džiugina dalyvių gausa, pripažintų mokytojų pamokomis, gabaus jaunimo ir visame pasaulyje žinomų atlikėjų koncertais bei kaskart stebina vis naujais muzikiniais užmojais.

Džiugina dalyvių gausa

Liepos 30–rugpjūčio 5 dienomis Trakuose įvyks aštuntoji vasaros meistriškumo mokykla „Trakų fanfarinė savaitė“ ir devintasis muzikos festivalis „Mes sveikinam Trakus“. Kaip ir įprasta ankstesniais metais, meistriškumo mokyklos dalyvių laukia įtempta dienotvarkė, su nedidelėmis pertraukomis trunkanti nuo 9 iki 20 val. Meistriškumo pamokos ir seminarai vyks Trakų meno mokykloje, „Trakų Galvės“ konferencijų salėje ir Trakų kultūros rūmuose. Pasak projekto vadovo Arvydo Mišeikio, susidomėjimas projektu pasireiškia kasmet vis didėjančiu dalyvių skaičiumi – šiemet jų priskaičiuojama jau per šimtą! Tai muzikuojantis jaunimas, kultūros ir švietimo specialistai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Garliavos, Kėdainių rajono, Lentvario, Elektrėnų, Rūdiškių, Aukštadvario, Pabradės ir Trakų. Taip pat projekte dalyvaus muzikantai iš kaimyninės Latvijos.

Žymūs pedagogai ir atlikėjai

Dėl unikalaus tęstinio projekto jaunoji karta turi galimybę lavinti muzikavimo sugebėjimus per individualias pamokas, grupinius užsiėmimus, ugdyti klasikinio ir džiazo stilių pajautimo įgūdžius. Šiais metais tarptautinėje vasaros meistriškumo mokykloje dirbs Lietuvos džiazo meistrai – saksofonininkas Vytautas Labutis ir trimitininkas Valerijus Ramoška, puikūs atlikėjai ir pedagogai iš Švedijos – trimitininkas Per Ivarsson, trombonininkas Lars Ragnar Karlin ir perkusininkas Bo Håkanson, lietuvis trimitininkas, šiuo metu gyvenantis ir dirbantis Suomijoje – Tomas Gricius, eufonininkas iš Didžiosios Britanijos, be kurio neįsivaizduojama nė viena „Trakų fanfarinė savaitė“, Steven Mead, jaunas ir perspektyvus Lietuvos tūbininkas Laimonas Masevičius, lietuvių džiazo pianistas Dmitrij Golovanov, orkestro dirigentas iš Belgijos Luc Vertommen. Žinant šių mokytojų, atlikėjų profesionalumą nuostabos nekelia tai, kad mokytis pas juos atvyksta įvairaus amžiaus atlikėjai ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio. Projekto metu švietimo ir kultūros darbuotojams yra suteikiama galimybė tobulintis nemokamuose kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Net vienuolika nemokamų koncertų

Meninio – edukacinio projekto „Trakų fanfarinė savaitė“ tikslas – propaguoti pučiamuosius ir mušamuosius muzikos instrumentus, jais atliekamą muziką. Specialiai projektui ir vasaros meistriškumo mokyklos dalyvių orkestrui lietuvių kompozitoriai sukuria ir dedikuoja savo kompozicijas. Visą savaitę nuo ryto iki vakaro vyksta intensyvus mokymasis, o kiekvieną darbo dieną vainikuoja įvairiose erdvėse vykstantys koncertai. Šiais metais jų net vienuolika! Festivalio „Mes sveikinam Trakus“ koncertų ciklas, prasidėsiantis birbynininko Egidijaus Ališausko koncertu verslo ir laisvalaikio centre „Trakų Galvė“, kitomis festivalio dienomis persikels ir į kitas erdves: poilsio ir pramogų parką „TonyResort“ Anupriškėse, restoraną „Apvalaus stalo klubas“, Trakų meno mokyklą, „Trasalį – Trakai Resort & SPA“, restoranus „Pirosmani“ ir „Kybynlar“. Girdėsime vasaros meistriškumo mokyklos mokytojus, mokinius, festivalio svečius: varinių pučiamųjų instrumentų ansamblį „Protuberus Brass“ (vad. Egidijus Miknius), Kauno diksilendą „DixXband“, vokalistę Liepą Maknavičiūtę ir kitus.

Visuotinis susidomėjimas

Pagrindiniai projekto organizatoriai Neringa ir Arvydas Mišeikiai dėkoja partneriams ir rėmėjams, visiems, jaučiantiems būtinybę prasmingai ugdyti jaunąją kartą ir prisidedantiems prie edukacinės programos įgyvendinimo. Kasmet džiugu pripažinti, kad projekto karštinė lyg geroji epidemija apima visą šalį ir dar ilgai nenori trauktis. Būkime budrūs ir šiemet, nes fanfaros jau kviečia į Trakus!

Daugiau informacijos www.trakai.lt

Justina ORLOVSKYTĖ

Arvydo Mišeikio nuotraukoje:

1. „Trakų fanfarinės savaitės“ orkestras su solistu Vimu Van Haseltu (Wim Van Hasselt)

Kultūra Miestai Trakai , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra