„Tarp gimtinės ir Tėvynės…“

Autorius: Data: 2012-06-18 , 10:01 Spausdinti

Lietuvos istorijos instituto leidykla išleido Vitalijos Stravinskienės knygą „Tarp gimtinės ir Tėvynės: Lietuvos SSR gyventojų repatriacija į Lenkiją (1944-1947, 1955-1959 m.)“.

XX a. Europoje įsigalėjus nuostatai etninius konfliktus spręsti gyventojų perkėlimais iš vienų valstybių į kitas, analogiška politika buvo įgyvendinta ir Lietuvoje. Mokslinėje monografijoje nagrinėjamos repatriacijos iš Lietuvos į Lenkiją XX a. 5-6 dešimtmetyje priežastys, jos dinamika ir ilgalaikės pasekmės Lietuvai ir jos gyventojais.

Ši monografija skirta itin reikšmingo, bet menkai tyrinėto ir Lietuvoje plačiajai visuomenei mažai žinomo istorinio įvykio Lietuvos lenkų repatriacijos iš sovietinės Lietuvos į komunistinę Lenkiją – tyrimui. Knygoje atskleidžiama, kodėl ir kaip Lietuvoje gyvenę lenkai tapo SSRS ir komunistinės Lenkijos strateginių „mainų“ objektu bei kaip vos per kelerius metus į Lenkiją išvyko tūkstančiai Rytų ir Pietryčių Lietuvoje gyvenusių žmonių. Aptariama, kokių pasekmių šis masinis gyventojų persikėlimas turėjo Lietuvai.

Knyga parašyta daugiausia remiantis Lietuvos ir Lenkijos archyviniais šaltiniais, kurie palyginti neblogai išlikę. Tačiau norint skaitytojui perteikti aprašomų įvykių sudėtingumą ir įvairialypiškumą, buvo pasinaudota dalyvių ar liudytojų prisiminimais ir vertinimais. Autorė viliasi, kad visa tai padės skaitytojui nuosekliau ir jautriau pažvelgti į Lietuvos lenkų istoriją ir geriau juos suprasti.

ISBN 978-9955-847-46-5

www.punskas.pl

Spauda , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra