„Sodros“ elektroninių pažymėjimų tvarkymo sistema sulaukė tarptautinio įvertinimo

Autorius: Data: 2011-11-17 , 09:06 Spausdinti

2011 m. lapkričio 15 d. Mastrichte vykusioje Europos viešojo sektoriaus apdovanojimų (angl. European Public Sector Awards, EPSA) ceremonijoje Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos („Sodros“) Elektroninių pažymėjimų tvarkymo sistema (EPTS) susilaukė aukšto tarptautinio įvertinimo ir gavo Geriausios praktikos nominaciją.

21-ajame amžiuje sparčiai keičiantis socialiniam ir ekonominiam kontekstui EPSA akcentuoja viešojo sektoriaus inovacijų svarbą ir pabrėžia, kad būtent apgalvoti ir apskaičiuoti viešojo sektoriaus administraciniai sprendimai gali padėti atremti ekonominio ir finansinio sunkmečio iššūkius.

Dėl „Sodros“ viešųjų paslaugų administravimo sprendimo efektyvumo ir praktinės naudos visuomenei EPSA komisijai nekilo abejonių.

EPTS, leidžianti sparčiau ir patogiau tvarkyti nedarbingumo pažymėjimus medikams bei pacientams, Lietuvoje pradėjo veikti 2010 metų liepą ir per metus vizitų pas gydytoją skaičių leido sumažinti 640 tūkstančių. Iki EPTS įdiegimo gyventojai neturėjo galimybės „uždaryti biuletenį“ nuotoliniu būdu, todėl asmuo, norėdamas tai padaryti, kaskart turėdavo vykti į gydymo įstaigą.

Šios sistemos nauda gyventojams neabejotina, pavyzdžiui, Šiaulių apskrities gyventojui nuvykti į „Sodrą“ ir grįžti namo užima daugiau nei dvi valandas, dar vidutiniškai tiek pat laiko atima vizitas pas gydytoją.

Remiantis vidutinio darbo užmokesčio Lietuvoje statistika, viena žmogaus darbo valanda vidutiniškai kainuoja 12,48 Lt. Atsižvelgus į tai ir į sumažėjusių vizitų pas gydytojus skaičių per metus, skaičiuojama, kad EPTS įdiegimas Lietuvos visuomenei 2010 m. rugsėjo 1 d. – 2011 m. rugpjūčio 31 d. laikotarpiu leido sutaupyti 16 mln. Lt.

Ši suma dar padidėtų, jeigu įskaitytume sutaupytą gydytojų darbo laiką, gyventojų išlaidas kelionei ir pan. Sutaupo lėšų ir gydymo įstagos: popierinių nedarbingumo pažymėjimų spausdinimo išlaidos kasmet sudarydavo apie 1 mln. Lt, dar tiek pat gydymo įstaigos išleisdavo pažymėjimų vežiojimui ir archyvavimui.

EPTS sukūrimas ir įdiegimas „Sodrai“ kainavo 2 mln. Litų.

Iš viso dėl įdiegtų naujovių įvertinimo EPSA 2011 varžėsi 32 Europos šalys ir institucijos, iš viso pateikusios 274 paraiškas, iš kurių 43 susilaukė įvertinimo. EPSA rengiami nuo 2007 metų kas dvejus metus.EPSA organizuoja Europos viešojo administravimo institutas (angl. European Instutute of Public Administration, EIPA).

Papildoma informacija apie EPSA:

http://www.epsa2011.eu/en/content/show/&tid=155

Lietuva , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra