„Sodroje“ įgyvendinamos valstybinio audito rekomendacijos

Autorius: Data: 2012-09-07 , 13:10 Spausdinti

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba („Sodra“) susipažino su Valstybės kontrolės audito išvadomis ir ėmėsi įgyvendinti jų rekomendacijas.

Dar liepą išvadas pasirašę auditoriai nurodė, kad „Sodra“ ir jai pavaldžios institucijos „visais reikšmingais atžvilgiais 2011 metais VSDF biudžeto lėšas ir turtą valdė, naudojo ir disponavo jais teisėtai ir įstatymų nustatytiems tikslams“.

2012 m. rugsėjo 7 d. Valstybės kontrolė pranešė apie audito ataskaitų pagrindu priimtą sprendimą. Jame įvardijami kai kurie Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimai, pastabos dėl fondo apskaitos ir turto valdymo.

„Vertiname profesionalias auditorių pastabas. Esame tikri, kad įgyvendinus jų rekomendacijas fondo lėšų valdymas bus dar efektyvesnis. Atsižvelgdami į auditorių pastabas kompetentingoms institucijoms taip pat siūlysime tobulinti kai kuriuos teisės aktus“, – kalbėjo Mindaugas Sinkevičius, „Sodros“ direktorius.

Atkreiptinas dėmesys, kad Valstybės kontrolės sprendime įvardijami kai kurie procedūriniai įstatymų pažeidimai. Tačiau auditas nenustatė, kad dėl jų „Sodra“ ar jai pavaldžios institucijos būtų patyrę nuostolių. Nebuvo nustatyta ir jokia ekonominė žala valstybei.

Pavyzdžiui, teritorinio skyriaus pastatas Kupiškyje, dėl kurio suabejojo auditoriai, buvo įsigytas ir rekonstruotas atsižvelgiant į teisės aktų nuostatas dėl minimalaus darbo vietos ploto bei techninius statybų reikalavimus ypatingiems statiniams. Darbų ir paslaugų įkainiai buvo nustatyti atsižvelgiant į Aplinkos ministerijos patvirtintus normatyvus.

Valstybės kontrolės pranešime minimas neatlygintinas turto perdavimas susijęs su kelių „Sodros“ skyrių nenaudojamų patalpų perdavimu kitoms valstybės institucijoms. Pavyzdžiui, savivaldybių vaiko teisių apsaugos tarnyboms, Nacionalinei žemės tarnybai. Patalpos perduotos siekiant sutaupyti lėšų jų išlaikymui ir vadovaujantis atitinkamais potvarkiais.

Auditorių pastabos dėl paskolų sudarymo aiškintinos atsižvelgiant į 2009 m. šalyje susidariusią finansų krizę. Tuo metu drastiškai sumažėjo „Sodros“ įmokos. Tad siekiant užtikrinti savalaikį pensijų ir kitų išmokų mokėjimą, ieškota, kas iš viso gali suteikti paskolą ir tą padaryti kuo greičiau.

Kaip ten bebūtų, M. Sinkevičiaus tvirtinimu, „Sodra“ parengė ir jau vykdo audito rekomendacijų įgyvendinimo planą. Jame numatytos priemonės pašalinti auditorių pastebėtus trūkumus. Tai bus padaryta dar šiemet.

Daugiau informacijos: Martynas Žilionis, Komunikacijos ir tarptautinių ryšių skyriaus vyriausiasis specialistas, tel. (8 5) 237 45 12, mob. tel.: 8 630 00 930, el. paštas: martynas.zilionis@sodra.lt, internete: www.sodra.lt

Roberto Dičkaus nuotr.

Lietuva , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra