„Sodra“ siekia realizuoti neefektyvų turtą

Autorius: Data: 2011-11-17 , 10:17 Spausdinti

Artimiausiu metu vyksiančiuose aukcionuose planuojama parduoti kelis Valstybinio socialinio draudimo fondui (toliau – „Sodra“) priklausančius objektus.

2011 m. gruodžio 16 d. vyksiančio pakartotinio aukciono metu už pradinę 6 mln. 524 tūkst. Lt kainą bus siekiama parduoti UAB „Palangos Žvorūnė“. Tai jau ketvirtasis aukcionas šiam objektui parduoti. Pirmojo aukciono metu buvo siūloma daugiau nei du kartus didesnė pradinė kaina – 14 mln. 560 tūkst. Lt. Paskutinį kartą aukcionas buvo skelbiamas spalio 24 d., tačiau neįvyko, nes nebuvo nė vieno pretendento, norinčio įsigyti šį turtą. Spalio 24 d. turėjęs įvykti aukcionas buvo jau trečiasis, jo metu „Palangos Žvorūnės“ akcijų paketo pardavimo kaina buvo 9 mln. 320 tūkst. Lt.

Šiais metais jau ketvirtasis aukcionas bus skelbiamas ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba (toliau – Fondo valdyba) Mokymo centrui Birštone parduoti už nuo 1 mln. 344 tūkst. iki 1 mln. 75,2 tūkst. Lt sumažintą kainą. Pirmojo aukciono metu buvo nustatyta 2 mln. 100 tūkst. Lt.

Dėl parduodamo turto kainos mažinimo sprendimus priėmė „Sodros“ taryba.

Šiuo metu Fondo valdyba yra vienintelė UAB „Palangos Žvorūnė“, UAB „Senevita“ ir UAB „Pušyno kelias“ akcininkė. Šių bendrovių akcijos, nekilnojamasis turtas, įvairios priemonės ir kitas turtas perduoti Fondo valdybai dengiant valstybinio socialinio draudimo įmokų įsiskolinimą.

Kadangi UAB „Palangos Žvorūnė“, UAB „Senevita“ ir UAB „Pušyno kelias“ nėra susijusios su valstybinio socialinio draudimo funkcijų vykdymu, Fondo valdyba kreipėsi į Fondo tarybą prašydama pritarimo parduoti trijų minėtų bendrovių akcijų paketus viešo aukciono būdu.

Fondo taryba 2011 m. kovo 2 d. nutarimu pritarė siūlymui parduoti UAB „Palangos Žvorūnė“ akcijų paketą viešo aukciono būdu. Tame pačiame posėdyje Fondo taryba nusprendė atidėti klausimus dėl UAB „Senevita“ ir UAB „Pušyno kelias“ svarstymo.

2011 m. balandžio 21 d. Fondo tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas iš principo pritarti UAB „Pušyno kelias“ ir UAB „Senevita“ pardavimui. Taip pat nuspręsta, kad sekančiam Fondo tarybos posėdžiui turi būti parengti aukciono nuostatai šių bendrovių pardavimui, įtraukiant veiklos apribojimus.

2011 m. gegužės 26 d. Fondo tarybos posėdyje buvo pristatyti UAB „Pušyno kelias“ ir UAB „Senevita“ akcijų viešo pardavimo aukciono reglamentai. Fondo taryba šiame posėdyje nutarė siūlyti LR Vyriausybei priimti protokolinį sprendimą dėl UAB „Pušyno kelias“ perdavimo LR Sveikatos apsaugos ministerijai ir dėl UAB „Senevita“ perdavimo LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai“. Šis siūlymas įteiktas Vyriausybei.

Apdraustųjų interesus ginančių organizacijų atstovų pusė vienbalsiai pasisakė prieš viešą UAB „Senevita“ ir UAB „Pušyno kelias“ pardavimą aukciono būdu.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra pateikusi Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siekiama įteisinti pagrindines ir aiškesnes į Fondo apskaitą įtraukto turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo nuostatas, užtikrinti, kad į Fondo apskaitą įtrauktas turtas būtų racionaliai ir efektyviai valdomas.

Įstatymo projektu taip pat siekiama nustatyti, kad Fondo valdyba ir jos teritoriniai skyriai galėtų parduoti į Fondo apskaitą įtrauktą finansinį turtą ar nekilnojamuosius daiktus, jei jie pripažinti nereikalingais socialinio draudimo funkcijoms įgyvendinti, viešo aukciono būdu kitiems ūkio subjektams ir tokiu būdu papildyti Fondo biudžetą. Taip pat norima įteisinti nuostatą, kad į Fondo apskaitą įtrauktas, tačiau socialinio draudimo funkcijoms įgyvendinti nereikalingas turtas, kuris yra valstybės nuosavybė, galėtų būti perduotas neatlygintinai tik kitoms valstybės ar savivaldybių institucijoms ir įstaigoms.

Daugiau informacijos apie siūlomą įstatymo projektą:

http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaieska.susije_l?p_id=107129&p_org=7&p_fix=y&p_gov=n

Apie Fondo tarybą

„Sodros“ tarybą sudaro 15 narių, kuriuos deleguoja socialiniai partneriai: profesinės sąjungos, darbdavių organizacijos bei valstybės institucijos. „Sodros“ taryba atlieka patariamąją funkciją, priima sprendimus, teikia siūlymus bei išvadas socialinio draudimo politikos įgyvendinimo klausimais. Tarybos sudėtį Socialinės apsaugos ir darbo ministro teikimu tvirtina ir keičia LR Vyriausybė.

Daugiau informacijos: Valdonė Ugianskienė, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Komunikacijos ir tarptautinių ryšių skyriaus vyriausioji specialistė, tel.: 8 5 273 45 12, el. p. valdone.ugianskiene@sodra.lt, www.sodra.lt

Dėl siūlomo įstatymo projekto: Lina Bušinskaitė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėja, tel.: 8 5 266 4235, mob. tel.: 8 698 83391, el. paštas: lina.businskaite@socmin.lt

Roberto Dačkaus (fotodiena) nuotr.

Lietuva ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra