„Seniems draugams“ − penkiasdešimt

Autorius: Data: 2011-05-11 , 12:00 Spausdinti

„Seniems draugams“ − penkiasdešimt

Aušra KALINAUSKIENĖ, Vilnius

Gegužei pasidabinus žiedais, Buivydiškių Kolegijos vyrų ansamblis „Seni draugai“ atšventė savo gyvavimo penkiasdešimties metų Jubiliejų. Kaip ir dera Jubiliejaus šventėje, čia būta daug gražių sveikinimo žodžių, ansambliečių rankose vienos gėlės keitė kitas, krūtines padabino atminimo medaliai, buvo perskaitytas Vilniaus rajono merės sveikinimas bei įteikti padėkos raštai.

Pagerbti kolektyvo atvyko ir Zujūnų seniūnas Ruslanas Andriuškevičius. Skambia daina jubiliatus sveikino Rudaminos kolektyvas „Gija“, Pilaitės bendruomenės atstovai, Buivydiškių folklorinis ansamblis „Verdenė“, gausūs bičiuliai ir rėmėjai. Tiems kolektyvo nariams, kurie nesulaukė pusės šimto metų Jubiliejaus, uždegta atminimo ugnis

Betgi kas tie „Seni draugai“, kad per penkias dešimtis savo gyvavimo metų įgijo tiek daug bičiulių, kad buvo laukiamas daugelyje konkursų, radijo ir televizijos laidose, įvairiausiose Lietuvoje vykusiose šventėse?

O buvo taip…

Buivydiškių Žemės ūkio technikumo dėstytojai Petras Augulis, Liudas Kučys, Albinas Vanagas ir Algis Vaitkus dabar jau tikra istorija tapusiais 1960-aisiais susibūrė į kvartetą, kuriam vadovauti ėmėsi A. Vaitkus. Daina – dalykas užkrečiantis. Tad nepraėjo ir metai, prie ketvertuko prisijungė Bronius Jucius, Jonas Sakalauskas, Juozas Šapoka, Petras Kuliešius ir kvartetas imamas tituluoti ansambliu. Vėliau prie vyrų prisijungia Boleslovas Adomonis, Vytautas Deščiaras, Mindaugas Vinkevičius, Juozas Karalius, Tomas Mickevičius, broliai Petras ir Antanas Remeikiai, Albinas Strungys, Algimantas Jerackas, Antanas Paliutis, Donatas Valionis, Ovidijus Narūnas,Albertas Liubinavičius, Bronius Graužinis, Eimutis Baikštys, Zenonas Svobonas. Keičiasi ir ansamblio vadovai: iš A. Vaitkaus vadovo pareigas perima Eugenijus Mazeliauskas, vėliau – Romas Juozapaitis. Jį pakeičia Stasys Sarapas. Išsiugdė ansamblis ir solistą – tai Remigijaus Bružio atliekamų solinių dainų su malonumu klausosi ir senas, ir jaunas.

Taip buvo, buvo…

Na, o dabar?

Dabar ansambliui vadovauja maestro Petras Garšva. Per savo bendravimo su kolektyvu metus jis yra aranžavęs ir harmonizavęs daugelį ansamblio atliekamų dainų, kūręs jas ir pritaikęs šiam kolektyvui. Jam vadovaujant dalyvauta meninių kolektyvų apžiūrose, kur pelnyta ne viena prizinė vieta. Prieš trylika metų ansamblis atstovavo Lietuvai Lenkijos TV, 1997 metais laimėjo trečią vietą respublikiniame konkurse „Sidabriniai balsai“. Ansambliečiai – dažni svečiai Lazdynų, Pabradės, Rudaminos, Leipalingio bažnyčiose, Žemės ūkio ministerijos renginiuose. Ansamblio repertuare – meistriškai atliekamos Viktoro Budrevičiaus, Algimanto Raudonikio, Jono Švedo, Vytauto Juozapaičio dainos.

Vakaro vedėja Liudgarda Adelė Čepienė, pristatydama ansambliečius ir jų dainos kelią, Justino Marcinkevičiaus eilėmis tarsi apibrėžė tai, kas brangu visai dainingai lietuvių tautai:

„Labai graži sena daina.

Labai gražiai ją sudainavo.

Ji kilo, plaukė nuostabi…

Prisiminimais nubangavo.

Tegu primins ji ateity

Ir mus. Tą mūsų dainą seną,

Te ją dainuos visai kiti,

Ilgai teskamba ir gyvena.“

Na, o mums belieka prisijungti prie sveikinusiųjų ir palinkėti, kad Dievai leistų lietuviškai dainai išlikti ir kilti, kad atsirastų daugiau jos puoselėtojų, jos ištikimų, senų draugų.

Tado Paplausko nuotr.

Nuotraukose: Buivydiškių kolegijos ansamblio šventės akimirkos

Etninė kultūra , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra