„Reikia vykdyti atsakingą ekonominę politiką“

Autorius: Data: 2012-01-16 , 15:14 Spausdinti

Iki Andriaus Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės darbo pabaigos liko apie 9-10 mėnesių. Energetika, įskaitant šilumos kainas, socialinės pertvarkos, finansinė drausmė, kova su korupcija – tai pagrindiniai Vyriausybės darbai, išvardyti prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikime su ministrais.

D. Grybauskaitė tradiciškai metų pradžioje susitinka su Vyriausybe, kad aptartų svarbiausius tų metų darbus. Ketvirtadienį, 2012 m. sausio 12 d., po susitikimo surengtoje vos keliolikos minučių spaudos konferencijoje valstybės vadovė pabrėžė, kad šie metais bus sudėtingi.

„Todėl ir toliau reikės vykdyti atsakingą ekonominę politiką“, – pabrėžė ji ir finansinę drausmę įvardijo kaip vieną svarbiausių iššūkių artėjant šių metų spalį vyksiantiems Seimo rinkimams ir Vyriausybės pasikeitimui po jų.

Vyriausybė paraginta ir toliau laikytis finansinio stabilumo, fiskalinės drausmės politikos, neišlaidauti. „Negali būti tokių nesusipratimų kaip brangus važinėjimas net ir už Europos pinigus į visokius kurortus, egzotiškas konferencijas ir taip toliau“, – pabrėžė ji.

Kadencijos mediumo proga pas save į Prezidentūrą išsikvietusi visą Ministrų kabinetą šalies vadovė D. Grybauskaitė Vyriausybei beveik nieko gero apie jos darbą pasakyti negalėjo. O kritikos pažėrė tiek, kad ir premjeras, ir visi ministrai turėjo jaustis itin nepatogiai.

Vyriausybės narius D. Grybauskaitė smarkiai kritikavo ne tik susitikimo su jais metu, bet ir per kadencijos mediumo proga surengtą spaudos konferenciją. Tiesa, anot D. Grybauskaitės, penkioliktoji Vyriausybė sunkmečiu suvaldė finansinę krizę, tačiau šalies ir toliau laukia įtempti metai bandant susidoroti su euro zonos skolų krizės pasekmėmis ir mažinti gilėjančią socialinę atskirtį.

Vyriausybei kliuvo ir dėl planuojamo pirmininkavimo ES biudžeto dydžio. D. Grybauskaitė premjerą ir ministrus taip pat paragino neieškoti visais atvejais kaltų kitur, o pripažinti ir savo kaltę. Pavyzdžiui, dėl stringančių Ignalinos jėgainės uždarymo darbų.

www.punskas.pl

Politika , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra