„Pilėnai“ Trakų pilyje – jau aštuntąjį vasaros sezoną

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Bene pagrindinis traukos objektas, kuriuo Trakai masina lankytojus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio, tai gražios gamtos bei ežerų apsupta pilis. Joje įsikūrę ir senove kvepiantys muziejai, ir, žinoma, pilyje vykstantys renginiai. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vasaros sezonas Trakų pilyje jau tapo tradiciniu. Per visą laiką pastatyta nemažai spektaklių, iš kurių pagrindiniai: B. Kutavičiaus opera „Ugnis ir tikėjimas“, M. Theodorakio baletas „Graikas Zorba“, Baldasarės Galupio baroko opera „Karalius piemuo“ ir, be abejo, Vytauto Klovos „Pilėnai“.

V. Klova parašė šešias operas: „Vaiva“ (1957), „Duktė“ (1960), „Žalgiris“ („Du kalavijai“) (1965), „Amerikoniškoji tragedija“ (1968), „Ave vita“ (1974). „Pilėnai“ (1955) – pirmoji ir pati populiariausia opera. Pilėnų pilis numanoma stovėjo Nemuno žemupyje. 1336 m. vasario mėnesį kryžiuočių ordino būrys ją apsupo. Lietuviai narsiai gynėsi, bet dėl priešo pranašumo bei Mirtos išdavystės nematė vilties atsilaikyti ir patys pasirinko mirtį susidegindami pilyje. Pirmasis operos pastatymas įvyko 1956 m., o Trakų pilyje – 2001 m. ir nuo to laiko ji atnaujinama kiekvienos vasaros liepos mėnesį. Šiais metais ji parodyta liepos 4-5 dienomis, kaip ir kiekvieną kartą, pritraukusi gausų būrį žiūrovų. Orkestrui dirigavo dirigentas Vytautas Viržonis, pagrindines partijas atliko operos solistai: Eugenijus Vasilevskis, Vytautas Bakula, Alma Buzaitė, Vilma Mončytė, Inesa Linaburgytė, Laimonas Pautienius, Jovita Vaškevičiūtė ir kt. Režisieriaus Eligijaus Domarko, scenografo Henriko Cipario ir kostiumų dailininkės Janinos Malinauskaitės bendram kūrybiniam darbui neprireikė specialių dekoracijų – jomis tapo visa pilies aplinka, kurioje V. Klovos muzika kiekvieną kartą suskamba naujai bei savitai.

Opera priklauso mūsų tautos kultūriniam lobynui, tad mes turime džiaugtis, kad ji nedingsta iš teatrų scenų bei didžiuotis, kad yra statoma Trakų pilyje. Lai mūsų siekiu tampa tai, kad ateinančios kartos, žvelgdamos į pilies mūrus, vertintų tautiečių drąsą ir pasiaukojimą, tausotų amžininkų kūrėjų darbus, o ne pasireiškus „būrio ligos sindromui“ skubėtų į „Pure future“ (šokių muzikos renginį, š. m. rugpjūčio 1 d. jau ketvirtąjį kartą vyksiantį Trakų pilies kiemelyje). 

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra