„Pasaulis skaito Maironį“: kitoks renginys poeto metinių minėjimų gausybėje

Autorius: Data: 2012-09-10 , 11:52 Spausdinti

2012 m. rugsėjo 12 d., trečiadienį, 18 val. Vilniaus mokytojų namų Svetainėje vyks vakaras „Pasaulis skaito Maironį“, skirtas poeto gimimo 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Poeto eiles lietuviškai skaitys užsieničiai, studijuojantys Lietuvoje, o vertimus į kitas klabas skaitys lietuviai: Nina Murray (JAV), Miyuki Narumi (Japonija), Darius Leonavicius (Urugvajus), Loic Salfati (Prancūzija), Clemente Gonzalez (Italija), Gabrielė Ganžaitė, Saulė Ilgiūtė, Greta Lisauskaitė, Greta Kriaučionytė, Sabina Korzunova, bus galima stebėti, kaip Maironio poezija bus skaitoma gestų kalba.

Į renginių, mininčių kunigo ir poeto Jono Mačiulio-Maironio jubiliejų, gausybę įsilieja ir Vilniaus Mokytojų namuose vyksiantis skaitymo vakaras. Tik čia kanoninis rašytojas skambės kitaip.

„Žinau, kad mokyklose vaikai teberašo rašinius, šlovinančius „didįjį mūsų tautos dainių“, bet ką tiems vaikams reiškia tokios pompastiškos frazės? Norime patikrinti, kas ir koks yra Maironis už šitų frazių,“– sakė renginio iniciatorė Ieva Krivickaitė.

Gal pasitraukimas nuo klišių gali prasidėti dalinantis. Žmonės, kurie skaitys Maironio eilutes lietuviškai – iš viso pasaulio, jie darys kirčiavimo ir gramatinių klaidų, jie įdėmiai skaitys iš lapo, bet jie skaitys visai kitaip nei bet kuris iš mūsų“, – kalbėjo I. Krivickaitė.

Renginyje pagal Maironį džiazuos Ieva Pakalniškytė (LMTA), Mindaugas Dovydas Buidovas ir Kristupas Kmitas (VIKO Menų fakultetas), šoks šiuolaikinio šokio pamišėlis Denisas Kolomyckis. „Maironio eilėmis dainuojama daug dainuojamosios poezijos ir chorinės muzikos, bet su džiazu jis turi nedaug bendro. Lygiai taip pat retai galima išvysti Maironio ir šiuolaikinio šokio derinį. Tikiuosi, kad tokios kombinacijos atvers netikėtus Maironio patyrimus ir bus įdomios net ir su poezija nieko bendro neturintiems žmonėms.“

Daiva Savickienė, tel. 211 23 36, vrt@vilnius.lt

Kultūra , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra