„Panemunių žiedai“ atgaivino pilies legendą

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. gegužės 29 d. prie Raudonės pilies šventėje „Panemunių žiedai“ atgimė pilies legenda, kuri buvo dedikuojama pilies savininkės Sofijos Platonovnos Kaisarovos vaikaitės Sofijos Lvovnos Vaksel ir „Cavalheiro Fidalgo“ Portugalijos karaliaus Liudviko I tituluoto portugalo Žozė Karlo de Faria e Kastro šeimai.
 
Po Dvaro pievelę galėjai sutikti oriai vaikščiojant didikų šeimą, dvaro tarnaites, virėjus, sodininkus, tarnus ir ūkvedžius, bei į pilį atvykusius svečius – dailininkus, menininkus, muzikantus. Buvo pasakojama tikra meilės istorija, kad anuomet aukšto Nemuno upės šlaito gaudė varpai, užkilo audra o padangėje skraidė sustingę paukščiai. Stiprūs vėjo gūsiai plačiai atvėrė pilies langus. Prabudo laiko užmigdyta didinga pilis. Pasklido juokas ir gaivus vasarėjančio oro dvelksmas. Tokiu paveikslėliu prasidėjo garsioji šventė.
 
Pilies kieme ant žalių žolynų bei kvepiančių pievų skambėjo daug juoko, tvyrojo romantiška nuotaika, ore sklido gardūs kvapai. Veikė kepyklėlės, galėjai sužinoti senoviškų tešlos gaminimo receptų, o jei noras ir duonutę išsikepti. Pieninės ir sūrinės darbininkai spaudė sūrius, mušė sviestą, vaišino stikline pieno. Dvaro aptiekoje šeimininkavo senosios vaistininkystės žinovai, siūlė įvairių antpilų, nuovirų ir piliulių, porino, kad jaunystę bei gyvenimo džiaugsmą gražina, o žolelių paslaptis pasakojo garsusis žolininkas V. Skirkevičius.
 
Panemunės žvejų kiemelyje ant laužų čirškėjo tradicinė Jurbarko krašto žuvis – žiobriai, kvepėjo Pamario žuvienė verdama Algio Dirsės ir jo pagalbininkės Reginos Juškinės, bei tradicinė Irenos žuvienė, pateikėja I. Lešinskienė, o kad ji buvo populiari ir naujiena Jurbarko krašte, parodė žuvienės skanautojų srautai. Čia pat buvo galima ragauti Dalios Drobnienės kepamus „čirvinius“ , anuose kraštuose „marginiais“ vadinamus blynus, o Nijolė Drobnytė blynus gardino namuose virta obuoliene, sklido ir verdamos „kafijos“ kvapas, kurią virė Birutė Servienė. Paskanavus pamario krašto kulinarinio paveldo galėjai prisėsti ir grožėtis ramiu dvaro svečių bruzdesiu, oria eisena ir skambiu juoku, ataidinčiu paukščių klegesiu. Jei pasiilgai istorinių datų, gyvenimo tėkmės prie upės, galėjai gurkšnodamas „kafija“, skanaudamas blyną, aplankyti parodą „Laivyba Rusnėje“, ar stebėti jaunojo meistro Vaido Griciaus rankų miklumą pinant nėginius bučiukus. Specialiai šiai šventei rusniškių komanda pasipuošė naujais lininiais rūbais, kuriuos skubos tvarka pasiuvo savininkai Arita ir Rimantas Cirtautai „Laimės laiptai“ savininkai.
 
Ir Kauno ragana Esmeralda su savo varna aplankė mūsų kiemą, skanavo patiekalus ir žadėjo apsaugoti, kad blogoji akis nenužiūrėtų.
 
Autorės nuotr.
 
www.siluteszinios.lt
 
Nuotraukose: Prie Raudonės pilies vykusios šventės „Panemunių žiedai“ akimirkos

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra