„Pakrikštyti“ jaunieji mokomojo lengvosios atakos lėktuvo L-39ZA „Albatros“ lakūnai

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Liepos 1 d. Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose du jaunieji karo lakūnai mokomaisiais lengvosios atakos lėktuvais L-39ZA „Albatros“ atliko pirmuosius savarankiškus skrydžius.

Pirmam savarankiškam skrydžiui „albatrosus“ pakėlė leitenantai Kazimieras Chomičenko ir Povilas Stučka.

Po skrydžių vyresnieji kolegos jauniesiems karo lakūnams surengė „krikštynas“. „Pakrikštyti“ naujuosius karo lakūnus yra tradicija ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių. „Krikštynos“ skirtingose šalyse ir netgi eskadrilėse skiriasi, tačiau maudynės yra kone privalomas „krikštynų“ ritualas.
Vyresnieji L-39 lakūnai, technikai, grandies vadas ir kitų eskadrilių skraidantis personalas pasistengė, kad naujieji pilotai atliktą pirmąjį savarankišką skrydį prisimintų ilgai. Tik išlipę iš lėktuvo lakūnai buvo pasveikinti rankos paspaudimu ir „tradiciniu“ spyriu į sėdynę. Šį ritualą naujiems lakūnams gali atlikti tik jau skraidantis personalas. Vėliau jauniesiems karo lakūnams įteikta speciali krikštynų „ekipuotė“ – švilpukai (taip karo lakūnai neoficialiai vadina „Albatros“ lėktuvus) ir mobilūs sparnai su kuriais pilotai „praskrido“ per karinį peroną. Po „skrydžio“ krikštijamųjų laukė dar viena staigmena – „pašventinimas“ ugniagesių mašinos vandens srove.
„Krikštynų“ metu jauniesiems pilotams L-39 technikai įteikė atsuktuvus. Naujajam skraidančiam personalui jie dovanojami tam, kad lakūnai galėtų patys susitvarkyti orlaivį nesant techniniam personalui šalia.
11 jaunųjų Lietuvos karo lakūnų mokytis skraidyti Aviacijos bazėje eksploatuojamais orlaiviais L-410, L-39 „Albatros“, Mi-8, C-27J „Spartan“ pradėjo 2008 m. rudenį, užbaigę Avialinijų transporto pilotų licencijos (ATPL (A) Airline Transport Pilot License (Aircraft)) teorinių žinių kursus.
Trečiadienį savarankiškus skrydžius atlikę Lengvųjų atakos lėktuvų grandies lakūnai pasiruošimą pilotuoti L-39 „Albatros“ pradėjo nuo teorinių žinių kurso, vėliau vyko į Čekiją, kur skrydžių treniruoklyje atliko 10 valandų trukmės mokomuosius skrydžius. Grįžus į Lietuvą jų laukė atsakingiausioji, praktinė dalis – skraidymai lengvosios atakos lėktuvu. Pirmieji skrydžiai su instruktorių priežiūra įvyko šių metų sausio mėnesį. Mokymai su pertraukomis tęsėsi iki birželio pabaigos. Naujai parengti Lengvųjų atakos lėktuvų grandies pilotai ateityje tęs tolesnį pasirengimą, tobulindami užduočių oras-oras ir oras-žemė vykdymą.
Sraigtasparnių ir Transporto lėktuvų eskadrilės jaunieji karo lakūnai mokymus tebetęsia. Sraigtasparnių eskadrilės pilotai savarankiškus skrydžius sraigtasparniu Mi-8 planuoja po kelių savaičių, kuomet ore bus praleidę po 15 skraidymo valandų, o Transporto eskadrilės pilotai ir toliau vykdo skrydžius bei tobulina savo įgūdžius, šiuo metu jie ore yra praleidę apie 20 skraidymo valandų.
L-39 „Albatros“ – mokomasis dvivietis lėktuvas, skirtas pradiniam lakūnų mokymui bei tinkamas koviniam panaudojimui, atakuojant žemės (jūros) taikinius. Šie lėktuvai naudojami treniruojant oro policijos funkcijas vykdančius naikintuvų kontrolės karininkus ir naikintuvų valdymo karininkus, užtikrinti lakūnų kovinį parengimą. Taip pat šis orlaivis naudojamas lakūnų mokymui paprastomis ir sudėtingomis meteorologinėmis sąlygomis dieną ir naktį.
 
Aviacijos bazės informacija
 
Krašto apsaugos ministerija
Viešųjų ryšių departamentas
www.kam.lt, vis@kam.lt
Tel. 8 5 2735 517
 
Seržanto Justino Dido (Aviacijos bazė) nuotr.
 
Nuotraukose:
 
1. Liepos 1 d. Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose du jaunieji karo lakūnai mokomaisiais lengvosios atakos lėktuvais L-39ZA „Albatros“ atliko pirmuosius savarankiškus skrydžius.
2. Pirmam savarankiškam skrydžiui „albatrosus“ pakėlė leitenantai Kazimieras Chomičenko ir Povilas Stučka.
3. 4. Po skrydžių vyresnieji kolegos jauniesiems karo lakūnams surengė „krikštynas“. „Pakrikštyti“ naujuosius karo lakūnus yra tradicija ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių. „Krikštynos“ skirtingose šalyse ir netgi eskadrilėse skiriasi, tačiau maudynės yra kone privalomas „krikštynų“ ritualas

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra