„Misija Sibiras‘09“ – 42 km bandomasis žygis įveiktas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šį savaitgalį (2009-06-06/07) 60 jaunų žmonių dalyvavo jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projekto „Misija Sibiras‘09“ bandomajame žygyje. Jaunuoliai Dzūkijoje, su sunkia kuprine, įveikė 42 km atstumą, žygiuodami nepramintais miško takais, laukais, brisdami upeliais bei eidami pliaupiant lietui.

 
Vakare, įkūrę stovyklavietę Merkio pakrantėje, bandomojo žygio dalyviai sutvarkė ir netoliese esančias apleistas žydų kapines. Šis bandomasis žygis – antrasis projekto „Misija Sibiras‘09“ atrankos etapas. Iš 52 jaunuolių, įveikusių žygį, savaitės pabaigoje bus atrinkta jaunų žmonių grupė, kuri bus kviečiama dalyvauti ekspedicijoje po lietuvių tremties vietas Sibiro regione.

Kartu su jaunimu šiemet į Sibirą leisis ir bandomajame žygyje savo jėgas išbandęs muzikantas Gabrielius Liaudanskas–Svaras bei kūrybinė filmavimo grupė, kuri vėliau apie šią ekspediciją kurs dokumentinį filmą.

 
Šiemet į bandomąjį žygį buvo kviečiami 66 jauni žmonės, 60 jų atvažiavo į Dzūkiją, tačiau visą žygį įveikė 52 – aštuoniems kandidatams jis pasirodė pernelyg sunkus. Dauguma pasitraukusiųjų iš žygio jo įveikti iki galo negalėjo dėl nutrintų kojų.
 
Bandomasis žygis prasidėjo šeštadienį, birželio 6 d., Zervynuose. Vedami ekspedicijos į Sibirą vadovo Gintauto Aleknos, jauni žmonės, su nedidelėmis pertraukėlėmis atsipūsti ir užkąsti, nuėjo apie 30 km. Vakare, pasistatę palapines, jaunuoliai dar spėjo sutvarkyti XVII–XVIII a. apleistas žydų kapines.

Antrąją žygio dieną, sekmadienį, buvo įveikta dar 12 km. Šį kartą žygio grupei trukdė įsismarkavęs, nuo pat ryto žliaugiantis, lietus.

 
Primename, kad jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektą rengia Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) – 1992 m. įkurta didžiausia jaunimo nevyriausybinė organizacija, vienijanti 62 didžiausias nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų sąjungas.
 
LiJOT jau surengė 5 sėkmingas ekspedicijas į Sibirą 2006 m., 2007 m. ir 2008 m. Ekspedicijų metu jaunimas sutvarkė apie 60 lietuviškų kapinių, susitiko su ten gyvenančiomis lietuvių bendruomenėmis.
 
Projekto globėjai: Eksprezidentas Algirdas M. Brazauskas ir Europos parlamento narys prof. Vytautas Landsbergis
 
Projekto rėmėjai: LR Švietimo ir mokslo ministerija, LR Užsienio reikalų ministerija, koncernas „MG Baltic“, AB „Lietuvos geležinkeliai“
 
Projekto partneriai: Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti; informacinis partneris Delfi.lt.
 
Nuotraukose:
 
1. Projekto „Misija Sibiras‘09“ bandomojo žygio dalyviai
2. Poilsio valandėlė
3. Pavojinga vieta
4. Ekstremaliomis sąlygomis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra