„LT identity“ paroda „Baltai“ – harmoninga kelionė laike

Autorius: Data: 2011-03-07, 10:06 Spausdinti

2011 m. Kovo 11-ąją kūrybinis susivienijimas „LT identity“ Vilniaus turizmo ir informacijos centre pristatys parodą „Baltai“.

Parodoje bus eksponuojami pilkų tonų, laisvų besitransformuojančių formų gaminiai, pažymėti senovės baltų simboliais: marškinėliai, apsiaustai, džemperiai, universalūs krepšiai, pagalvės-ritinėliai, šlepetės bei amuletai – modernioji juvelyrika.

Pristatomuose kūriniuose įvairių sričių specialistai analizuoja esamą kultūrinę lietuvių patirtį, ieško naujų simbolių bei kūrybiškai ir pozityviai juos interpretuoja.

„Įkvėpimo ieškojome aplinkoje, kurioje gyvename. Norime kurti istoriją dabar, gerbti aplinką ir gilias savo kultūrines tradicijas“, – sakė viena iš „LT identity“ įkūrėjų dizainerė Jolanta Rimkutė. Ji pabrėžia, kad „Baltų“, kaip ir ankstesnių kūrėjų kolekcijų eksponatai – rūbai bei daiktai – pasižymi dideliu funkcionalumu, kaip priešprieša besaikiam vartojimui, ir kasdienei aplinkai prideda tikrumo, grynumo, net pagarbos ir sakralumo.

Vilniaus turizmo ir informacijos centro direktorė Jolanta Beniulienė įsitikinusi, kad paroda „Baltai“ maloniai nustebins vilniečius ir miesto svečius. „Džiaugiamės galėdami tapti tokio projekto dalimi ir prisidėti prie modernaus, laisvo, atviro ir kūrybingo Vilniaus įvaizdžio formavimo“, – sakė J. Beniulienė.

„LT identity“ – žinomiausia drabužių dizainerių Ievos Ševiakovaitės ir Jolantos Rimkutės kūrybos pakraipa, aprėpianti ne tik drabužius, bet ir įvairus kitus kasdienius daiktus. Projektą „Baltai“ drauge vysto grafikos dizaineris Edvardas Kavarskas, architektas Denis Bondar ir daiktų dizainerė Eglė Skuodaitė. Vaizdo filmą, pristatantį „Baltus“, kuria kino menininkų komanda „pvz.lt“.

Paroda „Baltai“ Vilniaus turizmo ir informacijos centre (Vilniaus g. 22) veiks nuo Kovo 11 d., penktadienio, iki kovo 27 d. Vilniaus gatve skubančių praeivių žvilgsnius „LT identity“ kūryba, eksponuojama ne tik centro viduje, bet ir vitrinoje, patrauks dar neužsukus vidun. Parodos lankymas – nemokamas, centras dirba kasdien, o jo vitrina šviečia visą parą.

Daugiau informacijos: Vilniaus turizmo ir informacijos centras,  tel. 5 2 62 96 60

Erika Giedraitytė, Rinkodaros ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė, Konstitucijos pr. 3

LT-09601 Vilnius, tel. 211 27 69, el. p. vrt@vilnius.lt

Kęstučio Vanago  nuotr.

Nuotraukoje: „LT identity“ komanda

Parodos , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra