„Likimo brydė“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vieną sausio šeštadienio popietę į Vilniaus mokytojų namų svetainę rinkosi senjorai ir jaunimas, giminės ir artimieji, bendramoksliai ir tiesiog draugai. Čia vyko Angelės Satkūnaitės-Našliūnienės knygos „Likimo brydė“ pristatymas.
 
A. Našliūnienė yra ypač gerai pažįstama Vilniaus rajono pedagoginei bendruomenei. Daugelį metų dirbo rajono metodinio kabineto vedėja. Ji buvo mokytojų mokytoja, kuri ugdė ir skiepijo meilę lietuvių kalbai, puoselėjo lietuvybę, meninį žodį. Būdama Lietuvos patriote, mylėdama dainą ir šokį, ji organizuodavo rajonines Dainų šventes, buvo jų scenarijų autorė bei režisierė. Už savo veiklą p. Angelė apdovanota daugybe padėkos raštų, jai suteiktas Respublikos nusipelniusios mokytojos Garbės vardas.
 
Kurį laiką gyvendama JAV, ji įsijungė į lietuvių bendruomenės visuomeninę veiklą – buvo pasaulio lietuvių dienraščio „Draugas“ neetatinė korespondentė, kviečiama į poezijos šventes kaip skaitovė.
 
Grįžusi Lietuvon, p. Angelė sėkmingai tęsia savo veiklą Vilniaus rajone kaip gilios meninės sielos asmenybė.
 
Popietės dalyviai, nagrinėdami jos kūrybą, šiltai atsiliepė apie dvasingus jos eilėraščius. Su kokia Meile ji rašo apie savo tėvus, šeimą!
 
Renginio vedėja Turgelių vidurinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Bronislava Daunorienė pažymėjo, kad tokių eilių apie Lietuvą, kaip Angelė Našliūnienė nėra parašęs nei vienas poetas.
 
TĖVYNE, LIETUVA
O! LIETUVA,
Kovų žaizdom
Vagota!
Brolių krauju
Mazgota!
Kančia ir sielvartu
Sulopyta!
Šauta,
Trypta,
Niokota!
Kiek kartų
Iš namų
Varyta!
Tremta į Sibirą,
Žudyta!
Vėl atsistojai
Išdidi.
 
O šiuo nauju leidiniu ypač džiaugėsi lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininkas Algimantas Masaitis, kaip dar vienu svarbiu įvykiu Rytų Lietuvos kultūroje.
 
Linkime mūsų mielai Angelei Satkūnaitei-Našliūnienei naujų kūrybinių laimėjimų.
 
Nuotraukose:
 
1. Knygos viršelis
2. Autorę sveikina buvęs ilgametis Trakų Vokės ir Rudaminos vidurinių mokyklų direktorius Aleksas Žekonis ir renginio vedėja Bronislava Daunorienė

Sena Voruta



Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra