„Lietuva ir Šventasis Sostas: praeitis, dabartis, ateitis“

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

„Istorinė Lietuvos valstybingumo raida yra neatskiriama nuo Katalikų Bažnyčios Lietuvoje ir ryšių su Šventuoju Sostu“, – sakė Prezidentas konferencijoje „Lietuva ir Šventasis Sostas: praeitis, dabartis, ateitis“
Pirmadienis, kovo 3 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas dalyvavo konferencijoje „Lietuva ir Šventasis Sostas: praeitis, dabartis, ateitis“, skirtoje Lietuvos Respublikos ir Šventojo Sosto diplomatinių santykių 80-čiui bei pirmojo konkordato tarp Vilniaus ir Vatikano 75-čiui paminėti.
Prezidentas pažymėjo, kad šių metų rugsėjo 4-ąją sukaks dešimt metų, kai pirmąjį kartą per visus krikščionybės šimtmečius Lietuvoje apsilankė Šventasis Tėvas.
„Šventasis Tėvas labai aukštai įvertino mūsų tautos ištikimybę Krikščionybei. Tada Vilniuje jis pasakė, kad Lietuva – tyli liudytoja karštos meilės religijos laisvei – yra nuėjusi ilgą, skausmingą kelią, išgarsėjusi kaip kankinių ir Kristaus sekėjų žemė“, – teigė R. Paksas.
Valstybės vadovas sakė prieš kelias dienas gavęs popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo sveikinimą su linkėjimais tarnauti teisingumui, taikai ir Lietuvos žmonių gerovei.
Prezidentas pažymėjo, kad pradedant eiti šalies vadovo pareigas, šie Šventojo Tėvo žodžiai jam yra labai svarbūs.
R. Paksas pastebėjo, kad gilios krikščionybės šaknys ir jos puoselėjamos vertybės gelbėjo Lietuvą slogiausiais jos istorijos tarpsniais.
Prezidentas teigė, jog tvirta Šventojo Sosto pozicija buvo labai svarbi po lemtingųjų 1940-ųjų metų.
„Vatikanas niekada nepripažino Lietuvos aneksijos“, – pabrėžė R. Paksas.
Valstybės vadovas akcentavo, kad istorinė Europos raida yra neatsiejama nuo religijos ir, pirmiausia, nuo krikščionybės.
„Istorinė Lietuvos valstybingumo raida yra neatskiriama nuo Katalikų Bažnyčios Lietuvoje ir ryšių su Šventuoju Sostu“, – sakė Prezidentas.
R. Paksas padėkojo Užsienio reikalų ministerijai, Lietuvos Vyskupų Konferencijai, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutui, Lietuvos istorijos institutui ir Lietuvių katalikų mokslo akademijai už šio labai svarbaus renginio organizavimą ir palinkėjo konferencijai sėkmingo darbo.   

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra