„Laisvės kelias“ pamažu kyla

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Ant skulptūros „Laisvės kelias“ jau pradėtos klijuoti graviruotos plytelės.
 
Beveik 18 tūkstančių žmonių iš viso pasaulio per tris mėnesius prisidėjo prie jau pradėtos mūryti skulptūros Vilniuje, Konstitucijos prospekte, kūrimo.
 
„Meistrų rankomis pagamintos vardinės plytos buvo pagamintos iš specialiai paruošto molio pagal protėvių patikrintas technologijas ir stovės šimtmečius, nebijodamos nei karščio, nei speigų“, – sakė skulptūros autorius Tadas Gutauskas. „Plytų gamyba labai ilgas ir kruopštus procesas, kur kiekviena procedūra – lipdymas,  pavardės įspaudimas, džiovinimas, išdegimas, glazūravimas ir vėl išdegimas – atliekama rankomis“, – sakė „Laisvės kelio“ autorius skulptorius Tadas Gutauskas.
 
2010 m. rugpjūčio 23-ąją, minint Baltijos kelio 21-ąsias metines, įvyks simbolinis plytų įmūrijimas skulptūros viduryje. Plytas su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavomis įmūrys buvę tuometiniai Sajūdžio ir Liaudies frontų lyderiai.
 
„Lietuviai iš viso pasaulio įrodė, jog laisvės kelias, prasidėjęs prieš dvidešimt vienerius metus Baltijos kelyje, gyvas ir šiandien. Žmonės neabejingi gražioms ir prasmingoms vienybės idėjoms, – sakė T. Gutauskas. – Džiaugiuosi, kad prie „Laisvės kelio“ prisidėjo ne tik lietuviai, bet ir lenkai, rusai, latviai, estai, žydai ir kitų tautybių žmonės – Lietuvos patriotai“.
 
Ypač daug žmonių prie „Laisvės kelio“ prisidėjo paskutinėmis dienomis. Iki liepos 29-osios, paskutinės rezervavimo dienos, buvo rezervuota 17 880 vardinių plytų, tačiau šis skaičius bus didesnis, kai savaitės pabaigoje bus gauti duomenys iš Lietuvos paštų.
 
„Dabar laukia pats atsakingiausias darbas – patikrinti kiekvienos plytos kokybę, joje išspaustą pavardę sužiūrėti su „Laisvės kelią“ parėmusių žmonių sąrašu. Tik tada keramiko Gintaro Kniežos dirbtuvėse Varėnos rajone pagamintos, išdegtos ir nuglazūruotos plytos bus vežamos į Vilnių ir įmūrytos į skulptūrą”, – sakė T. Gutauskas.
 
Visos kruopščiai pagamintos ir patikrintos plytos į skulptūrą bus įmūrytos iki rugsėjo pabaigos, kai skulptūra galutinai bus baigta.
 
Roberto Riabovo (fotodiena.lt) nuotr.
 
www.diena.lt
 
Nuotraukoje: Ant skulptūros „Laisvės kelias“ pradedamos klijuoti graviruotos plytelės

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra